Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen lehetőségek vannak...

Milyen lehetőségek vannak rövidhullámú rádiójelek vételére egy kifejezetten előnytelen környezetben?

Figyelt kérdés

Igazából sehová nem tudtam besorolni a kérdést: lehet számítástechnika, szórakozás, hobby, bármi, - még szex is! :)


A probléma


Betonrengeteg közepén, egy tízemeletes házakkal nagy gonddal körbeölelt négyemeletes házban szeretném megoldani azt, hogy a rövidhullámű vevőm meggyőző erősségű antennajelet tudjon feldolgozni.


Antennaárbóc nem jöhet számításba, mert jelentősen nem javítana a helyzeten - és a lakóközösség ellenállásával is számolhatok, mivel onnantól kezdve egy ártatlan páracseppért is azonnal engem tennének felelőssé.

Szerkezet megbontás, vélhetően, ill. valósan szükséges engedélyek, magyar emberek irigy jóindulata... Köszönöm, nem!


Az RH - nem úgy terjednek a rádióhullámok, mint a fény, - egyenes úton, - de itt olyan átkozottul szerencsétlenek a körülmények, hogy beltéren nem is hallható semmi, semilyen antennával.


Az első ok kizárja a terebélyes - és mechanikai adottságaiból kifolyólag körülményesen kivitelezhető, menedzselhető antennákat, "kilóméteres kábelgombolyagokat"...


Fenti bevezető gondolatok okán vettem egy aktív miniwhip antennát és ezt megpróbálnám az egyik tízemeletes ház tetején telepíteni valahol (nyilván úgy, hogy engedélyt kérek rá egy lakóközösségtől), - idelent csak az elektromos zajokat erősítené nagy gonddal, - búgócsigát kapok relatíve olcsón egy középkori játékboltban is...


Igen ám, de akkor megint itt a gond, hogy kábelezzem össze a két épületet?

Több száz méter kábel, - akármilyen kedvezőek is a csillapitási tényezők (és ez minőségi mutatók arányában jelentősen drágító tényező is egyben), - iszonyatos jelveszteséget produkálna. Az antennajel fenti, direkt erősítése is eléggé körülményesnek tűnik, - a közbiztonsági mutatók árnyékában, - lehetsz akármilyen diszkrét, kettő napot nem adnék az erősítőnek...


Gondolkodtam azon is, hogy rádiófrekvenciás, direkt jeltovábbítás, de ez meg azért kacifántos - szerintem, - mert ez azt jelenti, hogy önálló áramellátást kell biztosítanom a technikai háttéren túl, - nem csöngethetek be senkihez, hogy "Adjál már nekem 12 V egyenáramot?" - akár pénzért, akár puszira...


Ez azt jelenti, hogy megfelelő kapacitású akkumlátos, napelem, minimum játszik!


Akik értenek ehhez, hogyan oldanák meg e problémát?



2018. jún. 18. 13:51
 1/6 csatrad ***** válasza:

wifi, elemes jelerositokkel. pici dobozkak barmilyen szinben ragoval odadobva

vagy ugyanez bluetoothban, de az gyengebb jelu, de kevesebb aram kell neki az mar menne napelemrol.

2018. jún. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. jún. 18. 16:08
 3/6 anonim ***** válasza:
Erős hosszú drót egyik végére léggömb/sárkányrepülő/drón, másik végét bedugod a rádióba, és amikor rádiózni akarsz akkor felengeded a magasba, utána meg lehúzod.
2018. jún. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utóbbit eléggé rendhagyó, ám kivitelezhetetlen ötletnek vélem. Ezzel együtt: a leleményességet díjaztam! Köszönöm szépen!
2018. jún. 18. 17:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Ezt csak úgy tudod kivitlezni hogy a tetőre teszed ki az antennát. Természetesen szabályosan és földelve, valamint az 50 ohmos kábelt nem a szomszédok orra előtt vezeted le az ablakon mert mindig akad egy olyan aki a nátháját is attól fogja majd kapni.
2018. jún. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!
2018. jún. 24. 20:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!