Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fotólaborba lámpához milyen...

Fotólaborba lámpához milyen üveget, hol? Voltam olyan ügyes, hogy összetörtem az üveget. Mivel lehetne pótolni? Nem akarok drága pénzért új lámpát venni.

Figyelt kérdés
Fotólabor, dark room, lámpa, vörös fény, üveg, piros üveg

2018. jún. 18. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Egy magyar weboldalon miért is kell a sötétkamrát dark roomnak hívni?


Milyen lápáról van szó? Ami nekem volt, abban cserélhető szűrő volt. Két üveglap között zöld színű szűrőfólia, s az egész vízálló ragasztószalaggal (gyárilag) összeragasztva. A pán és szuperpán filmekhez használható tálhívás esetén, az előhívás vége felé, s csak pillanatokra felkapcsolva.

Ugyanez vörös fóliával az orto filmekhez, papírokhoz.

Ha ilyen tört össze, akkor alighanem sérült maga szűrőfólia is. Ha nem, akkor vágathatsz bele sima ablaküveget. Olyan 2 mm körüli tökéletes, de 1 mm-es is lehet, jelentősége nincs.

Ipari sötétkamra-világítás nálunk Klimsch berendezés volt, színes izzókkal, s fehér plexivel.

Piros üveges megoldást még nem láttam. Nem kötekedni akarok, de a fotózásban a vörös és piros nem ugyanazt jelenti, nem felcserélhető szavak.

2018. jún. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Ebben is látszik, hogy a kérdező mennyire nem ért a témához.
2018. júl. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!