Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar jogászként Európában?

Magyar jogászként Európában?

Figyelt kérdés

Még csak másodéves vagyok az egyik jogi karon, de egyre jobban azt érzem, hogy nem ebben az országban szeretném leélni az életemet. A sulit már mindenképp itt fogom befejezni, főleg mert egyenlőre angolul tudok középszinten (már folyamatban van hogy ez felsőfok legyen, de nyilván idő) más nyelvet meg nem igazán beszélek egyenlőre, de ezt is el fogom kezdeni annak függvényében, hogy melyik országot célzom meg. Kérdésem az lenne, hogy van e olyan köztünk, aki magyar egyetemen szerzett diplomát, és végül eltudott helyezkedni jogászként egy másik európai országban? Ha igen, tudna erről mesélni?

Mostanában nagyon tetszik Hollandia például, de szinte bármi érdekel, főleg az északibb országok.

Próbáltam erre rákeresni, de sajnos nemigazán találtam semmit, és nem volt jobb ötletem, honnan tudnék érdeklődni :/



2018. jún. 19. 10:44
 1/2 anonim válasza:
79%

Magyar jogi diplomával európai közösségi jogász lehetsz, ennek utána tudsz kereseni, hogy mit takar, eléggé korlátozott. A legjobban azzal jársz, ha kimész ahol élni szeretnél és elvégzed ott a jogi egyetemet, ha van lehetőség elfogadtathatsz pl. római jogot, nemzetközi jogot stb. de ezt nem mindenhol engedik, másrészt függ a jogrendszertől, hogy kontinentális vagy angolszász, viszont le tudod lehet rövidíteni a képzési időt...

A jog sajnos az egyik leginkább országhoz kötött szakma és magyar jogi diplomával kinn semmire sem fogsz menni, ráadásul nem olyan elismert egy magyar jogi diploma mint pl. egy osztrák, angol, német vagy holland, nem is esnek hasra külföldön egy magyar jogi diplomától, nem véletlen, nézd meg nyugodtan a jogi egyetemek rangsorát egy magyar jogi képzés sincs benne az első 200-ban de még ha jól emlékszem 500-ban sem. Voltam Erasmuson, láttam, de érdeklődj hallgatóknál, akik kinn voltak pl. Hollandiában esetleg azon a jogi egyetemen, ahova te mennél.

A másik, ha külföldön akarsz jogász lenni, ahhoz kb. anyanyelvi szinten kell tudni a nyelvet, mivel jognál nagyon jó beszéd- és íráskészség szükséges és hátrányban leszel az anyanyelvűekkel szemben, nagyon sok év kell, hogy egy szintre eljuss.

Szóval most biztosítéknak csináld meg a magyar jogi diplomát,viszont ha kinn akarsz élni, kelleni fog az ottani jogi diploma is biztosan a legtöbb jogi munkakörhöz. Hajrá!

2018. jún. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :))
2018. jún. 20. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!