Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kezeljem, ha a kórnyezete...

Hogy kezeljem, ha a kórnyezetemben állandó zaklatásnak vagyok kitéve?

Figyelt kérdés
Egy uralkodni vágyó állandóan be akar folyásolni és ha nem azt teszem,amit ő akar,egyből veszekedni kezd meg leugat. Ha valamiben szabadon döntök,beleköt és még ordibál is. Nem engedi,hogy kifejezzem az érzéseimet. Manipulál,gúnyolódik.

2018. jún. 19. 16:18
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
7%
Nincs olyan, hogy "be akar folyásolni". A "befolyásolni" szó nem szétváló ige! Csak a parasztok meg a cigusok használják így.
2018. jún. 19. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%
Egyértelmű, hogy ő a "domináns". A rossz hír pedig az, hogy ezzel semmit nem tudsz kezdeni, úgyis az marad. Vagy kizárod az életedből - ha lehetséges -, vagy elfogadod az erősebb személyiség elnyomását.
2018. jún. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Manipulál, elnyom, gúnyolódik és uralkodni akar? Nagy esély van rá hogy egy pszichopata. Ha tényleg az, gondolkodás nélkül zárd ki az életedből, mielőtt még nem késő.
2018. jún. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Mindig a gyengék akarnak uralkodni,ők jársszák az alfahímet.
2018. jún. 19. 19:06
 5/18 anonim ***** válasza:
#4: Ezek szerint, te vagy az erősebb. Akkor meg nyilvan úrrá tudsz lenni a problémán...
2018. jún. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Ő nem tud úrrá lenni a saját viselkedésén.
2018. jún. 19. 19:32
 7/18 anonim ***** válasza:

Neeem... nagyon tévedsz, kérdező. A gyengék uralkodni akarnak, az erősek pedig uralkodnak.

Egy erős személyiségű embernek nem esik nehezere befolyasolni másokat, ilyen a természete. Míg a gyenge jellem csak probalkozhat, soha nem tud majd olyan domináns lenni, mint az, aki ilyennek született.

Tudom, mert sajnos ilyen vagyok en is. Nem tudatosan, de befolyasolom a hozzam közel kerülőket, legfőképpen a páromat. A legrosszabb pedig az, hogy ha odafigyelek sem tudom elnyomni ezt a borzasztó tulajdonsagot. Pont ezert senkim sincs mar evek ota. Nem akarok tonkretenni masokat, ezert inkabb egyedul élek.

#2 voltam

2018. jún. 20. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Válts kórnyezetet!
2018. jún. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
56%

Jellemben megpróbálhatsz célirányosan fejlődni és ez által immunissá válni tőle. Ezt lehet szerintem tenni.


Kedves 2es!

Én azt gondolom, az efféle személyek erősnek látszó jellemek. Akaratosak, és a támadással leplezik, hogy nem tudnak védekezni. Valójában mutatják, mennyire stabilak, de csak azért, hogy leplezzék, érzelmeiket, korábbról bevonzott stresszt, a frusztráltságukat nem tudják kezelni.

Az embernek ösztönösen harmóniára kell törekedni a környezetében. Olykor persze van, hogy vezető szerepet kell magára vállalnia, máskor meg pont hogy hagyni kell tudni a vezetést. Aki erre nem képes, ott a háttérben valószínű, valami nem stimmel.

2018. jún. 21. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
#9 Jól látod. Mindig a gyávák akarnak elnyomni,uralni mást,míg az erős jelleműek békességre törekszenek
2018. jún. 21. 16:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!