Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Használhatom az Assalam...

Használhatom az Assalam Alaikum köszönési formát jövetelkor és távozáskor iszlám emberek társaságában úgy, hogy én magam nem gyakorlom azt a vallást?

Figyelt kérdés

2018. jún. 19. 19:36
 1/7 anonim ***** válasza:
Általában csak üdvözléskor mondják, de miért akarod mondani? A férjem és sok barátom muszlim és sokszor vagyok olyan társaságban ahol rajtam kívül mindenki iszlám hívő viszont eszembe nem jutna így köszönni. Egy muszlimtól sem várjuk el, hogy "dicsértessék a JK"-al köszönjön egy hívő kereszténynek.
2018. jún. 20. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Megfelelési kényszered van? Vagy mi?
2018. jún. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Lux morulus ***** válasza:
0%
Gerinctelen, "cukibarbiskodik", jó nagy zsiráf nyelvvel.
2018. jún. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nos, én nem tudtam, hogy ezt lehet-e használni, vagy sem, ezért kérdeztem: egy arab ember mondta, hogy majd egyszer használjam, de mivel nem voltam tisztában azzal, hogy ez illendő-e, vagy nem, vagy mi, így inkább megkérdeztem itt.
2018. jún. 22. 17:44
 5/7 anonim válasza:

Használhatod.


Bár távozáskor inkább Salam.

2018. jún. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Üdvözölhetsz így iszlám vallású embereket már csak figyelmességből is. Ha jó emberekkel van dolgod, értékelik és viszonozzák.
2018. júl. 1. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

A kedvenc zöldséges üzletünk egy muzulmán családé, férjem szokott nekik mindig így köszönni, ők viszonozzák. Jólesik nekik a figyelmesség, férjemnek sokszor vannak kérdései a kultúrájukkal, vallásukkal kapcsolatban, amiről ők szívesen beszélnek. Bár kicsi városban élünk, mindenki ismer mindenkit, ilyesmi nem tabu nálunk, a kínai üzletes kínai csajt is mindig kikérdezi :D

Nem Magyarország amúgy, szóval engem is szoktak kérdezgetni Mo-ról.

Szerintem helyzete válogatja, ha úgy ítéled meg, hogy az adott személy bedogadó, simán használhatod ezt az üdvözlési formát.

2018. júl. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!