Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 25 éves egyetemet végzett...

25 éves egyetemet végzett srác vagyok. A helyzet az, hogy gyerekkorom óta ismerek egy lányt aki enyhén szellemi fogyatékos. Egymásba szerettünk. Mit tegyek- szeretem- de nem tudom van e jövőnk? Van e másoknak hasonló tapasztalata?

Figyelt kérdés
Hiába fogyatékos helyén van az esze és a szíve. Van szakmája és dolgozik. Szeretjük egymást de nyíltan még nem mertük felvállalni a kapcsolatunkat, félve környezetünk reakciójától. Egyenlőre még csak a csókolózásig jutottunk de tovább lépnénk és össze is szeretnénk költözni.

2018. jún. 21. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!


Közös, boldog jövőtök akkor van, ha csináltok magatoknak: erről nem a gyaki közönsége, nem a szüleitek, nem a társadalom stb dönt, csak ti.


Az, h vki szellemi fogyatékosnak lett bélyegezve, az egy orvosi papír. Szeretni ugyanúgy lehet őt, mint mást, akinek nincs ilyen papírja. Akár boldogok is lehettek együtt, ez nem a diagnózison múlik.


Problem?

2018. jún. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 csatrad ***** válasza:
39%
a fogyik ma a norma, inkabb magadert aggodj.
2018. jún. 21. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Egres Béla válasza:
6%

A környezetemben sok ilyet látok. Főleg az a jellemző, hogy "egészséges" fiú jön össze értelmi fogyatékos lánnyal. (Azért idézőjelben mert szerintem ez nem normális) Általában azok az egyetemista és fiatal fiúk választanak maguknak ilyen párt akiknek nincs egzisztenciájuk, nem jó a tanulmányi eredményük, alkalmatlanok katonának és nem nőttek fel a társadalom elvárásaihoz vagy nem tudják elfogadni a jelen társadalmi berendezkedést minek következtében az egészséges lányok körében nem túl vonzóak.


Ha minden jól megy hamarosan lesz egy törvény pont erre vonatkozólag, mely szabályozni fogja a különböző intelligencia szinten lévők közötti intim kapcsolatot. Aki bele megy ilyen kapcsolatba az bizony maga is sérült és az is aki nem talál magának megfelelő egészséges párt.

2018. jún. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző: nem hiszem, hogy mostanában fajfenntartási törvényeket vezetnének be.


Kérdező: sokan fogyatékosak különböző mértékben, csak nem mindnek van papírja róla. Itt viszont TE döntöd el, hogy ezt vállalod-e. Segítséget nem kapsz majd sehonnan, ártani annál többen akarnak majd nektek.

És előfordulhat olyan is, hogy súlyosbodik az állapota.

Mondjuk ez mással is előfordulhat.

2018. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Na meg arra is gondolj, hogy nem olyan-e a fogyatékossága, ami öröklődik, és akkor esetleg a gyereketek is fogyatékos lesz, esetleg súlyosabban, mint az anyja. Én nem kívánnám ezt a saját gyerekemnek.
2018. jún. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!