Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy barátom jön haza amerikábó...

Egy barátom jön haza amerikából és akarok vele hozatni egy drónt. Lehetséges hogy a vámnál megállítják és elvámoltatják? Ma már gondolom ilyen nincs ha nem 3-4 darabot hoz.

Figyelt kérdés

2018. jún. 21. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Drón és drón között nagy eltérés van. Ha egy olcsó (nem ez a lényeg) játékszerről (nem betű szerint értendő), akkor árától függően vámot szabhatnak ki rá. Komolyabbakat meg el is kobozhatják.

Mi most vadmegfigyeléshez szereznénk be a vevőnknek drónt, s rengeteg akadályba ütközik. Katonai eszköznek minősül, s ilyenre nincs engedélyünk.

2018. jún. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A váman 3 kategóriája van, rá lehet keresni, pontosan nem tudom, de valami 27e ft alatt ajándék/saját ingyenes, következő lépcsőnél adó köteles megint következő lépcsőnél vám és adó köteles. Vagy valahogy így. Ebay-es cucccokra ugyan ez vontakozik.


Előzőhöz hozzátenném, hogy a röptetés és a birtoklás más kategória, igen akár el is vehetik, de olyat nem fog kézzel behozni. Súlyra különböztetik meg a kategóriákat, 250gramm alatt játék, nem engedély köteles, de köztereken önkormányzat tilthatja. van 2 kg meg 20 kg-os határ. Mindre más vonatkozik, de ezekre már légi hatóságtól kell engedélyt kérni a használatra.


#2, megkérdezhetem milyen az a drón, amivel gondotok akadt?

2018. jún. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Pontos adatokat nem tudok, de nem is írhatnám le. Hőkamerás megfigyelés a cél.
2018. jún. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

az amerikai baratod biztos beszel angolul, kuldd el neki ezt a linket, ami arrol szol, hogyan tud utazni repulon dronnal:

[link]


ami a vamot illeti:

USAbol jarok haza, mivel nincs koztem es Pest kozott kozvetlen jarat, mindig atszallassal utazok es vamvizsgalat ott kell legyen, ahol eloszor belepek az Unioba (pl. Frankfurt). Vittem mar Mo-ra laptopot, fenykepezot, telefont (mind rendelesre, de persze ugy, mintha a sajatom lenne) es eddig soha nem allitottak meg vamvizsgalatra.


Ha a haverod kibontja es beuzemeli a dront es ugy adja elo magat, hogy az a sajatja, akkor miert vamolna meg ot barki?? Erted, vamolni akkor szoktak, amikor olyat hozol be amit otthon el akarsz adni. Nem errol van szo. Siman vihet magaval egy dront a celorszagba, ha tudja bizonyitani hogy az ove es nem eladasra hozta (pl. ugy hogy kibontja eredeti csomagolasabol)


A hasznalata az mar egy telejesen mas temakor!

2018. jún. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Dji phantom 4 rol van szo amit itthon is lehet kapni engedély nélkül. Én is arra gondolok hogy akár vihette itthonról is az utazashoz. Magyar az illető itthonrol ment nyaralni és jön haza 2 hét múlva
2018. jún. 28. 15:45
 6/6 A kérdező kommentje:
viszont elolvastam a linket és az azt mondja hogy elvileg az USA-ba be kell regisztrálni ha beviszem. Szóval ha ki is bontja a drone-t lehet hogy be kell regisztrálnia mintha bevitte volna nem mert esetleg kérhetik. szóval nem tudom mindegy azért köszi
2018. jún. 29. 07:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!