Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudatos álmodás? Valakinek...

Tudatos álmodás? Valakinek van tapasztalata róla?

Figyelt kérdés
Volt tudatos álmotok? Örülnék ha megosztanátok,hogy milyen volt:)Szándékosan előidézett tudatos álom,vagy véletlen? Ha szándékosan,akkor hogyan csináltátok? Mit csináltatok az álomban? Mennyire volt tudatos az álmotok?(a teljesen tudatos álomban mindent te irányítasz,tudod,hogy ki vagy,tudod,hogy hol fekszel valójában,bármikor fel tudod ébreszteni magadat). Köszönöm a válaszokat:)

2018. júl. 1. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Kitartó munkával, álomnapló vezetésével, és valóságteszttel megtanulható, nekem is így sikerült. :)
2018. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok, tudom nem ez volt a kérdés, de igazából szerintem felesleges leírnom, hogy miként irányítom az álmaim, tanuld meg te is, és megtudod milyen! :)
2018. júl. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ó nagyon köszi. De nagyon érdekelne,hogy neked mennyire volt tudatos? És mennyit gyakorolták az első tudatos ápmodig?
2018. júl. 1. 15:52
 4/10 A kérdező kommentje:
Azért is érdekel,hogy ezáltal erőt nyerjek,és ne hagyjam abba megint a gyakorlást,mint azelőtt. És jó látni,hogy nem csak engem érdekel a téma:D
2018. júl. 1. 15:53
 5/10 csatrad ***** válasza:

Legegyszerubb modszer ha gyenge fenyt a szemedre vilagitasz.

Almodban ez ugy fog megjelenni, hogy a kornyezet nagyon jol lathato lesz es megvilagitott, de leaz egy szog ahogy nezelodsz ami vakitoan elmosott lesz, mintha a napba neznel a valosagban. ez a feny lesz a valosagban.

Ez egy olyan reakciot ebreszt az agyban, hogy nappal van ebredj fel, s fel is fogsz. A trukk viszont az, hogy ez a valosagbeli feny csak egy kis teruletre hat a fejeden a szemeden es, osztonosen el fogsz elole fordulni a valosagban es az alomban is, mint ahogy a valosagban a nap elol is elfordulnal. Ekkor a valosagban a szemed lefordul a fenytol es ujra visszaesel mely alomba, de az egesz boven eleg ahoz, hogy egy valosaghu elmeny felebressze a tudatod es tudatosan almodj tovabb.


Mikor elosszor megtanultam az ablakon beszurodo holdfenynel csinaltam ezt ami egy vekony csikban atment a parnamon. Kesobb buras lampanal. akkoriban meg nem voltak mobilok, de manapsag valszeg mobillal be tudod idoziteni.


Hanggal semmikepp ne csinald, azzal gyakorlatilag lehetettlen, az agy tul jol es gyorsan le tudja transzformalni az alomba es biztos nem ebreszt tudatossagra.


Innentol kezdve viszont nagyon eros fokusz es gyakorlas kerdese. Minnel tudatosabb vagy annal konnyebben felebredsz. Pl, ha valamit tul sokat babralsz, ha nagyon el akarsz jutni egy helyre, ha nagyon el akarsz olvasni valamit, vagy ha kozvetlen kimondasz valamit, esetleg tul sokaig nezel a fenybe.


Anno en pl a matekot gyakoroltam sokat almomban. Folleg doga elotti esteken at, almomban egyszeruen a szobam foldjen kuksoltam es papirokkal korulveve a papirokra kepzeltem a kepleteket es veletlen szamokkal megoldogattam. Mivel a valosagban is hasinloan tanultam nem zokkentem ki az alombol, mert nem adtam az agynak furcsasagot amitol felebredne, a szamok veletlenek voltak amivel amugy is gyakorolnal es nem szamitott mi lett az eredmeny, mert csak a megoldasi modszert kellett jol tudni (alomban amugy se tudsz olvasni max beturol beture de ugy is nagyon nehez). Fosulin meg ugye felkerstem aki tetszett es vele... manapsag szinte egyaltalan nem hasznalom, annyira csak, hogy gyakorlatilg immunins vagyok barmifele remalomra.

2018. júl. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a hosszú választ:D

Annyit nem értek,hogy mikor kell világítanom?

2018. júl. 3. 00:39
 7/10 csatrad ***** válasza:
valamikorra az ejszaka kozepen. hajnali 2-3 korul.
2018. júl. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2018. júl. 3. 12:06
 9/10 anonim válasza:

Nekem is szokott lenni tudatos almom, de nekem elegge fejlett szinten.

Nekem magatol jott elo nem en csinalom tudatosan.

Szoval olyan is volt, h folytatolagos alom, elkezdodott egy sztori es napokon at azt almodtam ahol abba hagytam az almot ott folytatodott. Ez remalomnal eleg kellemetlen amugy.

Volt olyan h ejjel felkeltem es tudtaosanmegvaltoztattam h ha visszaalszom mirol almodjak.

2018. júl. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az tök jó ha magátol jön. Már bármikor tudsz tudatosan álmodni?

Egyébként Köszi a választ!

2018. júl. 13. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!