Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért nem szól az áramszolgált...

Miért nem szól az áramszolgáltató hogy szerelnek vmit és lehet áramingadozás lessz?

Figyelt kérdés

Ma kétszer elment az áram 1-2 másodpercre és a dolgozott projectem nem kerult mentésre, ami igy elveszett. Nem volt vihar sut a nap szél se fuj. Havonta egy két nap van ilyen


Szunetmentes tápra nincs pénzem ;)



2018. júl. 5. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Automatikus mentés?

Csak 5 perc veszett el, a többit menti.

Vagy nem MsOffice-ban dolgozol?

2018. júl. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem. Hanem zeneszerkesztö program.
2018. júl. 5. 14:20
 3/6 anonim ***** válasza:

Abban nincs automatikus mentés?

Akkor gyakori kézi mentés...

Amúgy lehet kapni kicsi szünetmentest, ami csak pár percig bírja. Ilyen rövid áramszünethez ideális, hosszabbnál meg gyorsan mentesz.

Nézz utána, talán az jó lenne.

2018. júl. 5. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a században divat az áramszolgáltatót hibáztatni azért, amiben nem vétkes. Az 1-2 másodperces kimaradások legnagyobb része üzemzavari ki- és visszakapcsolás, namost lapzártakor még nem sikerült olyan varázslóval szerződniük, aki ezeket mind pontosan előre látná, hogy hol megy neki nemsokára kamion az utcasarki oszlopnak, stb. Nagy ritkán még előfordul az is, hogy kapcsolási művelet miatt kapcsolják ki a vonalat, de tényleg nagyon ritkán. Ez még a múlt öröksége, amikor is igen egyszerű volt a hálózat felépítése, mert nem sikerült megbízható, hosszú élettartamú készülékeket gyártani. Az egész szocializmus erről szólt, de az egyszerűségbe az ár is közrejátszott, az meg már régebben is tényező volt. Budapesten, ahol a lakosság kiszolgálása nívósabb volt, a szakemberek már 70 évvel ezelőtt is a színfalak mögött hatalmas és veszélyes munkát végeztek, hogy a polgár kevés áramszünetet élvezzen.


Ma egyébként az áramszolgáltatóknál a villamosenergia minőség alapja egy nyugatról jött szabvány alapján, hát, abban benne van az, hogy bizony, vannak kimaradások.


Harmadfelől meg bátran alkalmazható az akár kétpercenkénti mentés is. Én, amikor elkezdtem egy power point előadást összeállítani, aminek a vége kb 100 dia lett, és kb nyolcvanszor módosítva, akkor számozott változatokkal dolgoztam, 5 percenként elmentve, és egyúttal fellőve a netre is (freemailen magamnak elküldve, vállalati szerverre beküldve, újabban a gmailhoz járó felhőre). Így aztán, bocsánat, nem sajnállak.

Egyébként valamikor a neten olvastam amerikai szervizesek társalgását, melyben megállapítják, hogy bizony, a számítógépes tápok nem szeretik az áramszüneteket, és ha sűrűn van ilyen, akkor tönkremennek, és többnyire viszik a gépet is. Egy 16 ezer forintos szünetmentes, ami nagyjából csak arra jó, hogy tisztességesen le lehessen állítani a munkát, és 4 év múlva cserélendő másikra, hát, az sem parizerben sem sörben sem cigarettában egyszerűen nem lehet jelentős tétel (11 Ft naptári naponként).

2018. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Miért nem vétkes ? Kint szerelnek valamit 1 utcával följebb ja és ha több órás áramszunetet terveznek csak a falu 10 százaléka kap egy szórólapot hogy ekkortól eddig nem lesz áram.
2018. júl. 5. 14:47
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

AZÉRT NEM VÉTKES, MERT A HÁLÓZAT ÍGY VAN FELÉPÍTVE ENNYI PÉNZÉRT, AMIT FIZETSZ, HOGY IDŐNKÉNT NINCS VILLANY RÖVID IDŐRE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Én nem tudom, mit nem lehet ezen nem érteni.


Egyébként az állami felügyelet szerint nem számít sehová a 3 percnél rövidebb szünet, az állami felügyeletet meg a demokratikusan választásokból induló folyamat állította fel.

2018. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!