Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan állnak az emberek a...

Hogyan állnak az emberek a karácsonyhoz?

Figyelt kérdés
Pusztán kiváncsiságból kérdezem, hogy az emberek általában hogy' állnak ehhez az ünnephez. MErt a környezetemben élők azt mondják, hogy semmi kedvük és nem szeretik már az egész cécót... Mások hogy vannak ezzel? Miért szól az egész egyre inkább az anyagiakról- ki, mmennyiért vesz ajándékot, stb... :(
2007. dec. 1. 10:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl a kedvenc ünnepem a karácsony! És az ismerőseim is azt mondogatják h várják már. Na,de én nem az ajándékokért várom! Egyszerűen szép ez az egész, este kint a fények a házak ablakain, a meleg a szobában, főleg ha kint szépen fehérlik minden, és talán az emberek is emberségesebbek ilyenkor... Igen,van akinek az anyagiakról szól... Azt csak sajnálni tudom,mert nem veszi észre az értékét ennek az egésznek.
2007. dec. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
én imádom, annyira szép, bár mégiscsak ajándékokkal az igazi:D
2007. dec. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is szeretem, ráadásul nem értem azokat az embereket, akik azt mondják, azért nem szeretik, mert csak a pénzről szól. Igazuk van abban, hogy sokaknak sajnos erről szól. De aki ezt nem szereti, az miért nem csinálja máshogy? Nekem nem a pénzről szól. Azt is értem, ha valaki azt mondja, nem csak ilyenkor kell szeretni egymást. Ez is igaz, de én úgy gondolom, ez egy alkalom arra, hogy a hétköznapokból kizökkenve egy kicsit még jobban kifejezzük a szeretetünket. És itt most nem az ajándékokra gondolok, hanem arra, hogy ilyenkor juthat időnk egy jót beszélgetni az esetleg távol élő szülőkkel, a hétköznapi rohanásban elmaradt társasjátékot játszani a gyerekkel, reggel kényelmesen összebújni a párunkkal. Ez feltölthet az újabb rohanó hétköznapokra. Nem csak ilyenkor kellene, igaz. De bizony, akárhogy igyekszünk, máskor sajnos csak egy gyors puszira van idő. Karácsonykor tegyünk hozzá egy hosszú ölelést is :)
2007. dec. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En imadom a fa illatat. Mi iden nem veszunk folos ajandekokat - tavaly sem tettuk. A gyerekek kapnak ruhakat jobb minosegu jatekot es kesz. Mert ok nagyon varjak. De igazabol mi csak azt, hogy itthon leszunk, csend lesz es nyugalom.

25.-en evek ota mindenki eljon hozzank aki tud. Mindenkinek van egy apro meglepetesunk es finom vacsora.

...es ennyi. Szeretetrol szol nem az oruletrol. A media es az uzletek teszik tonkre az egeszet...

Pl. tudtad, hogy az ajandekozas honnan szarmazik?

Angliaban a szolgalokat ajandekoztak meg a tehetosebbek...milyen szep ez! Mert Manapsag nagyon kevesen adnak azok akik tehetosebbek.

2007. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem a Karácsonyt. Szeretem a fenyőfa illatát a gyertyákat és ahogyan csilognak a fán a díszek. Szeretek ajándékokat KÉSZÍTENI és adni a szeretteminek jó érzéssel tölt el, amikor látom, hogy örülnek neki. Azokat meg csak sajnálni tudom, akik azt hiszik, hogy a nagy és drága ajándékokkal helyettesíteni tudják a szeretetet. Szerintem te magad döntöt el, hogyan éled meg ezt a szép ünnepet. A párom szerete is meg nem is. A kereskedelemben dolgozik és eszméletlen, hogy mennyire megőrülnek ilyenkor az emberek, ezért nem szereti, nincs is ideje pihenni. Viszont karácsonykor összejön a nagyszülőknél a család és megy a zsuga hajnalig, mindenki jól érzi magát és jókat szoktunk nevetni. Nagy családja van az országban szerte szét laknak, de nagyobb ünepekkor összejön a család és mindenki jól érzi magát. Ezért szeretjük a karácsonyt! Az ajándékokra visszatérva, önmagában nem rossz dolog, csak nem kell túlzásba esni, hisz a háromkirályok is vittek a kis Jézusnak ajándékot.
2007. dec. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%

Nem szeretem a karácsonyt. Mondhatni utálom. (Bár alapvetően az összes ünnepet utálom.) Nevetséges színjátszás az egész. A képmutatás magasfoka.

Mintha az év többi részében más lenne a viszonyunk a másik emberhez. Nevetséges.

A legtöbb ember csak azért ünnepel, mert nem akar kilógni a sorból. Majomszokás.

Ennél már csak a szilveszter a nagyobb hülyeség. "Eltelt egy év, jaj de jó!" Fantasztikus, hogy ilyen együgyű dolgoknak hogy képes örülni az átlagember...!

Persze ez csak az én véleményem.

2008. jan. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mostanában egyre kevesebbet lehet költeni ajándékokra, bár nálunk anyám még szerencsés, mert én semmit nem szoktam kérni, és a bátyám se.. mi mindig úgy oldjuk meg, h. a rokonoknak veszünk, magunknak nem (vagy csak keveset).Az egész családba én szeretem a legjobban a karácsonyt, és a főzésen kívül szinte mindent én csinálok(na jó, a főzésbe végig segítek, a vásárlásba is, de a többi az én ,melóm -.-") Takarítás, fadíszítés, karácsonyi hangulat megteremtése, stb... Anyám részben utálja a karácsonyt, mert egy csomó pénz elmeny az ajándékokra, ezt mostanában úgy kezejük, h. a naggyát megvesszük november elején, a többit meg úgyis leárazzák. A sütést itthon már visszafogjuk, mert amúgy is a rokonoktól hozunk egy csomót, és a nyakunkon marad(tavaly fagyasztottunk le bejglit-.-) Szerintem ha valaki túléli a dec. 24-et, onnantól kezdve kicsit lazíthat, és rájöhet h. mit is kéne csinálni karácsonykor.



(egy 14 éves lány)

2009. okt. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!