Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek az osztalytársaim...

Mit tegyek az osztalytársaim biztonságáért?

Figyelt kérdés

Osztálytársam mesélte nekem, hogy egy fiú osztálytársam (aki amúgy az iskolában normálisan viselkedik) üzenetekben szexuálisan zaklatta ( képeket kért és egyértelmű utalásokat tett pl. "megb.sználak") őt. Egy másik lányt pedig egy találkozáson a lány akarata ellenére megcsókolta majd többszörös felszólítás után se hagyta abba majd a lány egy kamu hívás segítségével elmenekült.


Az áldozatok ezt nem akarják senkinek sem elmondani, de én kötelesnek érzem azt, hogy valakinek szóljak, mert a fiú a fiatalabb lányoknál is megpróbálta ezt. Viszont attól tartok, hogyha szólok akkor bosszút áll a lányon, mert ő szólt.


Egyrész megakarom akadályozni, hogy a fiú a jövőben hasonló vagy durvább cselekezeteket hajtson végre. Másrészt védeni szeretném a lányt aki ezt elmondta nekem.

MIT TEGYEK?



2018. júl. 6. 23:45
 1/2 anonim válasza:
A barátnődnek jó kapcsolata van a szüleivel? Ha igen, próbáld rábeszélni, hogy elmondja nekik mi történt. Tudom, hogy az ilyen esetek rémisztőek, és gyakran nem mernek róluk beszélni, de ha nem szóltok senkinek, az semmiképpen nem megoldás. Az üzenetekről pedig mindenképpen csináljatok képernyőképet bizonyítéknak.
2018. júl. 7. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szólj egy felnőttnek, hogy tegyen feljelentést.

Ez már komoly zaklatás.

2018. júl. 7. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!