Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy nem kapom el...

Nikiur kérdése:

Lehetséges, hogy nem kapom el a bárányhimlőt, pedig három beteg is van a családban és egy házban élünk? Az egyik beteg már kigyógyult, de én még mindig nem vagyok beteg és még nem voltam himlős.

Figyelt kérdés

2018. júl. 7. 13:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Lehetséges, de jobb, ha fiatalon túl esel rajta, mivel az úgynevezett gyerek betegségek, felnőtteken sokkal súlyosabb tünetekkel jelentkeznek. Inkább ess túl rajta. Bár, az is lehet, hogy megfertőződtél, de nincs tüneted.

2018. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogy lehetséges, hogy nincs tünetem?
2018. júl. 9. 22:58
 3/4 anonim ***** válasza:

Lehetséges. Én így vészeltem át gyerekként a skarlátot. A húgi megkapta, rajtam semmilyen tünet nem jött ki, de azt mondták a dokik: nekem is karantén alatt kell lennem, és nagyon nagy a valószínűsége, hogy elkaptam, de nem jelentkeznek a megszokott tünetek. Igaz, labort nem csináltak róla, mert az kimutatott volna legalább valami ellenanyagot.

Szerény véleményem az, jobb átesni akár enyhe, akár tünetmentes formában, vagy ahogy a nagykönyvben meg van írva, mindennel együtt, mivel minél később alakul ki, annál rosszabb a lefolyása.

Pályám során (32 év ápolónői gyakorlat - 28 év gyerek 4 év idősek mellett) találkoztam felnőttel, aki későn esett át ilyen gyerek betegségen, és eléggé megviselte, szenvedett vele, a láza is magasabb volt, mint a gyerekeknél szokott.

Hogy miért nincs tüneted? Erősebb és/vagy ellenállóbb az immunrendszered? Ki tudja? Talán voltak tüneteid, de enyhék, és nem jelentkeztek a tipikus hólyagok.

Mindenesetre, amikor mindenki túl van már az egész betegségi mizérián, érdemes kár egy labor vizsgálatot kérni a körzetin keresztül, ha érdekel, hogy megkaptad-e te is a Varicellát, avagy sem. Tudtommal ellenanyagnak kellene lenni ilyenkor a szervezetben.

2018. júl. 10. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2018. júl. 10. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!