Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunka vállalás?

Diákmunka vállalás?

Figyelt kérdés

Idén nyáron el szeretnék kezdeni valamilyen diákmunkát/nyárimunkát és mivel még ez lenne az első ilyen 'alkalom', érdekelne, hogy hogyan zajlik a munkára jelentkezés menete, miket kell/célszerű elintézni, hol jelentkezzek illetve ki(ke)t célszerű ilyenkor felkeresni ..stb.

Esetleges tanácsaitokat/ tippjeiteket/ élményeiteket is leírhatjátok!


Előre is köszönöm a válaszokat minden Kedves Felhasználótól! :)


17/L



2018. júl. 7. 21:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szia, aza baj, h már tavasszal el kell kezdeni helyeket keresni mert tele vannak a diakszövetkezetek. holnap telefonalj oda a neten meg tudod nezni a diakszövetkezeteet, pl fürgediak, és elmondjak telón.de a honlapon is fent van, milyen munkalehetőségek vannak.vagy a googgle be üsd be h diakszövetkezetek. és akkor kidobja.
2018. júl. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia, én is idén nyáron dolgozom először, de nem diákszövetkezeten keresztül, hanem "rendesen" kötött munkaidős szerződéssel augusztus 19.-éig.

Volt olyan lehetőség, hogy a dolgozók gyerekeit felveszik nyárra, és ugye így Te is jól jársz mert több pénz marad nálad, nem viszi el a diákszövetkezet. És mivel anya itt dolgozik, jelentkeztem is és már pár hete dolgozom. Nem tudom mennyire nagy segítség, mivel nem diákszövetkezeten keresztül csináltam, de nagyjából leírom nekem hogy volt :D


Szóval írtam egy emailt a megadott címre amiben leírtam ki vagyok, mit szeretnék dolgozni, meddig, stb. Válasz emailben kértek egy telefonszámot, majd miután megadtam még aznap délután felhívtak, és egyeztettünk interjú időpontot pár nappal későbbi reggelre.


Ott volt egy könnyedebb meghallgatás meg pár papírmunka, de nyilván felvettek. Utána el kellett mennem tüdőszűrőre meg alkalmasságira, ilyenek.

Aztán utána egy hétfői napon "kezdtem", de 3 napig csak betanulás volt, előadások, kisfilmek, minden ilyen szar, meg rengeteg papírmunka, egy csomó dolgot alá kellett írnom, megkaptuk a belépőket, kulcsokat, ruhákat, ilyenek, aztán utána már dolgozhattam is. Először csak délelőtt, meg az első hétvégémet megkaptam szabadnak.


Élményekhez annyit hogy én szeretem, meg nagyjából jó a közösség is, kedves meg segítőkész mindenki. Meg nem várják el egyből hogy mindent tökéletesen csinálj, ráadásul nem is veszik annyira komolyan így, hogy csak másfél hónapot vagyok ott. Annyi, hogy mindig mindent kérdezz meg, engem is állandóan azzal zaklatnak, hogy nem kérdezek :D Csak nyilván nem akarok percenként odamenni valakihez és kérdezni valami számomra tök egyértelmű dolgot, amiről később persze kiderül, hogy tök máshogy kellett volna csinálni.


Na de a lényeg, hogy szerintem próbálj meg így elmenni valahova a nyáron, mert több pénzt kapsz érte, és szerintem előbb is lesz munkád mint ha a szövetkezetre várnál. Meg ha mész interjúra már akkor is vigyél magaddal minden papírt, mert lehet kelleni fog, aztán nekem sem volt ott semmim először :D


(Látom elég régi a kérdés, remélem azóta sikerült elmenni valahova :) )

2018. júl. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!