Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mely szakmákban hasznosítható...

Mely szakmákban hasznosítható a nyelvtudás?

Figyelt kérdés

Most fogok még csak kilencedikbe menni (angol NYEK, második nyelv spanyol). Viszont már nagyon foglalkoztat a szakmaválasztás, mert nagyjából már tudom, hogy mik érdekelnek, milyen irányba szeretnék elmenni. Leginkább a nyelv és a média szakterület érdekel, de a természetet is szeretem. Ezek miatt megfordult a fejemben hogy talán idegenvezető vagy cégnél tolmács is lehetnék. Ezekkel mennyit lehet keresni? Illetve milyen nehéz elhelyezkedni? Középiskola után/közben, egyetem mellett szeretnék majd még nyelveket tanulni nyelviskolában/egyetemen. Próbálok majd minél több nyelvet megtanulni, hogy minél több esélyem legyen elhelyezkedni. És ha ez sikerül, az érdekelne, hogy milyen szakmában tudom a nyelvtudásom hasznosítani.



L


2018. júl. 10. 13:35
 1/1 anonim ***** válasza:

Elvileg mindegyikben, de az is lehet, hogy egyikben sem.

Nekem volt ismerősöm, aki perfekt beszélt egy nyelvet, mellékesen fordított is, fordító irodánál és egyszer kapott egy szőlészeti szöveget, de meggyűlt a baja vele.

Azokat a sorokat ugyan hogyan tudnád lefordítani, amit magyarul sem értesz?

A szakmáknak megvannak a szakzsargonjai, olyan kifejezések, amiket csak az ért, aki ismeri magát a tevékenységet, így szakszöveget általános tudással nem lehet tolmácsolni.

Idegenvezetőnek meg nyilván a várost kell ismernie, a hagyományokat, a történelmi hátteret, mindig amiről szó van éppen, ha kiállításon jár valaki, akkor a kiállított művészeti elemeket, de nem kell hozzá egyetem, csak egy jól felépített, útvonalhoz igazodó, érdekes szöveg, aminek van bővített és egyszerűbb változata is, ha mondjuk egy városnézésnél lassabb, vagy gyorsabb a forgalom, akkor tovább mesélni, vagy rugalmasan tovább lépni kell, akkor ne akadjon meg, vagy ne zavarodjon bele a mondókába.

Tolmácsnál is fontos a jó beszélőke, a választékos kifejezésmód és az, hogy megtanulj az adott nyelven gondolkodni, ismerve az idegenek szokásait, igényeit.

Ehhez ajánlatos egy ideig közöttük élni, majd csak utána vállalkozni tolmács szerepre, különben sanszos, hogy félrefordítasz dolgokat.

2018. júl. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!