Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyi idő alatt köteles a...

Mennyi idő alatt köteles a cég visszafizetni a termék árát ha az internetes vásárláshoz kapcsolódó elállási jogommal élek?

Figyelt kérdés
Egy hete vittem vissza a terméket azt mondták 1-2 nap de még nem jött meg. Ma azt mondták hogy elvileg 14 napjuk van de szerintem ez nem igaz. Azt olvastam hogy úgy kell visszafizetni ahogy én fizettem.én kártyával fizettem ami elvileg kp nak minősül azonnal atmegy.

2018. júl. 10. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:
2018. júl. 11. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ezt olvastam én is de csak annyi van benne amit fent leirtam. Tegnap egyébként a fogyasztóvédelemet felhivtam és megerősítették 14 napot bár az szerintem ellentmondasban van ezzel a linkkel
2018. júl. 11. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 30 napjuk van visszafizetni. De forrást nem tudok.
2018. júl. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Max 14 nap csak azt nem értem mi az hogy haladéktalanul max 14.nap.Illetve ha kártyával fizettem akkor ugyanúgy kellett volna visszafizetni az pedig azonnali.


23. § (1) Ha a fogyasztó a 22. §-nak megfelelően eláll az üzlethelyiségen kívül kötött vagy a távollevők között kötött szerződéstől, a vállalkozás haladéktalanul, de legkésőbb az elállásról való tudomásszerzésétől számított tizennégy napon belül visszatéríti a fogyasztó által ellenszolgáltatásként megfizetett teljes összeget, ideértve a teljesítéssel összefüggésben felmerült költségeket is.


(2) A 22. §-nak megfelelő elállás vagy felmondás esetén a vállalkozás a fogyasztónak visszajáró összeget a fogyasztó által igénybe vett fizetési móddal megegyező módon téríti vissza. A fogyasztó kifejezett beleegyezése alapján a vállalkozás a visszatérítésre más fizetési módot is alkalmazhat, de a fogyasztót ebből adódóan semmilyen többletdíj nem terhelheti."

2018. júl. 12. 07:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!