Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek, a pszichológus el...

Mit tegyek, a pszichológus el akarja mondani anyukámnak!?

Figyelt kérdés
Szóval. 17 éves lány vagyok..és tegnap voltam először pszichológusnál. Elmondtam neki, hogy bántottam magamat. Megkérdezte, én meg úgy voltam vele, hogy minek hazudjak. Megkértem, hogy ne mondja el, de ő erre azt mondta, hogy mivel önmagamat veszélyeztető dolgot csináltam, nem tudja megígérni, hogy nem mondja el..ez normális esetben oké..de anyukámnak ezt nem mondhatja el..nem ismeri, nekem az egyenlő lenne a halálos ítéletemmel. Először is, anyám úgy tekintene rám, mint valami elmebetegre, a bizalmát egy életre elveszíteném, és talán a legrosszabb, hogy egy nap elteltével, az egész ismerősi és baráti köre (beleértve a barátaim szüleit) tudná, mivel anyám mindenkinek elmondaná..és 1000% hogy hozzáköltene valamit,és persze jól felfújná az egészet >.< ő mindig ezt csinálja..egyszer pl fogytam 5 kg-t és mindenki úgy tudta utána, hogy anorexiás vagyok..pedig még csak vékony se voltam :(( a másik, hogy a két kishúgom is megtudná..én olyan vagyok nekik mint egy példakép..nem akarom, hogy emiatt csalódjanak, vagy még rosszabb, ők is bántsák magukat..mit tegyek, hogy ne mondja el? Azt mondta, hogy mielőtt elmondja, megbeszéljük előtte..de én attól félek, hogy máris elmondta..nektek volt valami hasonló tapasztalatotok? Mit tennétek a helyemben? Olyan ideges vagyok azóta, hogy folyton remeg a kezem, és már úgy érzem lassan létezni sem bírok a stressztől..valahogy ki kéne kerülni, hogy anyukám megtudja...>.< nagyon félek...szóval bármilyen segítséget előre is köszönök <3

2018. júl. 12. 11:34
 1/10 anonim ***** válasza:
33%

Nem mondhatja el,csak ijesztget.

Tartja a titoktartási bizbasz.

Nekem se mondta el 5 év alatt egy pszichológus se senkinek a 4 közül. Te mi miatt jársz?

Engem az iskoláim köteleztek a viselkedésem miatt. (Minden órán aludtam,origamiztam,aztán kiderült hogy túl okos vagyok)

Ha gondolod írj,szivesen beszélnék veled erről :)

2018. júl. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta, hogy alapesetben kötné a titoktartás, de ebben az esetben köteles jelezni ezt a szülő felé, mivel kiskorú vagyok..
2018. júl. 12. 17:08
 3/10 anonim ***** válasza:

Énis kiskorú voltam.

Ameddig nem akarsz öngyilkos lenni addig köti a titoktartás.

2018. júl. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én mondtam neki, hogy öngyilkos sosem lennék, de ő azt mondta, hogy a saját testi épségem veszélyeztetése miatt muszáj szólnia.. .-. Valahogy nem tudnám meggyőzni őt esetleg, hogy ne szóljon? ToT
2018. júl. 12. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:

Sajnos nem,akkor szimplán csak rosszindulatú.

Max a munkáltatójánál jelentheted ha nem maszek.

2018. júl. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha ezt elmondod neki amiket itt írtál hogy mennyi hátrány származna belőle ha bárki is megtudná biztosan meg fogja érteni. Vagy kérd meg hogy apukádnak mondja. Vele talán könnyebben boldogulsz. Good luck!
2018. júl. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apukámnak? Arra még én is kíváncsi lennék..xd :/ mindegy..majd valahogy megoldom.. 😌 azért mindenkinek köszönöm a segítséget <33
2018. júl. 13. 21:57
 8/10 anonim válasza:
Beszélj anyukáddal, ha tőled hallja hamarabb talán megkérheted hogy maradjon köztetek mert nagyon rosszul esne ha elmondaná valakinek
2018. júl. 14. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Hát ha ez így működne a való életben is akkor nem félnék ennyire.. :/ hiába kérném meg anyát, hogy maradjon köztünk..még az is lehet, hogy megígérné, hogy nem mondja el..de ha betartaná az ígéretét, az egy kisebb csodával érne fel .-. -.-
2018. júl. 15. 13:47
 10/10 anonim ***** válasza:
Eh tudom, hogy már valami történt az óta, de amúgy elmondhattad volna a pszichológusnak. Btw engem is anorexiásnak néznek (volt egy olyan korszakom, azóta mindig teletömnek, de szerencsére nem hízok XD)
2020. jún. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!