Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdekelne mit gondoltok erről...

Érdekelne mit gondoltok erről a regény részletről?

Figyelt kérdés

Hobbiból írogatok, szerintetek élvezhető?



2. Jelentés

Meghaltam.

Többször is.

Kicsináltak.

Üvöltés.

Elbuktam.

Nem tudtam megmenteni.

Üvegszilánkok.

Hagyd őt.

Erős vagyok.

Erős vagyok.

Erős vagyok.

Erős vagyok.

Erős vagyok.

Megtörtek.

Ne emlékezz!

Ne felejts!

Mosoly!

Felelj meg!

Felelj meg!

Felelj meg!

Felelj meg!

&&&

Zümmögnek. Nem látok semmit, minden kék. Utálom a kéket. Fázom. Sípolnak, nem vagyok magamnál, zümmögnek, még mindig zümmögnek. Vissza akarok menni, aludni, nem hagynak, sosem hagynak. Tű. Már megint egy rohadt tű. Nincs zümmögés.

Nincs mit mondanom. Nem tudom mint mondjak. Anyát akarom, de ehhez neki most nincs kedve.

Önző vagyok.

Kiveszem a pénzt a könyvből, mindig el kell dugnom őket, a pénztől életre kelünk. A katonás könyvbe tettem, odaadom anyunak. Csak kenyeret tud venni belőle. Lassan felém forduló gépezetbe öntöm az olajt, anya szeme újra ragyog, már van bent üzemanyag. Elmegy a tesóimért, én szimuláltam, így vigyázhatok rá. Anyu hazajön, anya vidám, anya nevet. A tesóim is nevetnek. Még nem fogyott el az üzemanyag. Mindenki kapott egy darab rágót.

Én nem.

Anyu.

Elfelejtett.

3. Jelentés

- Tudod elég érdekes vagy. Más a napfényt szereti, itt még folyton esik. – Metsző. Így hívja magát. Próbál vicces lenni, én megpróbálom értékelni. Egyikünk sem jó benne, nem akarjuk eléggé. A nevemre sem emlékszem, de neki kitaláltam egyet. A metsző nem illik hozzá.

- Moses.

- Nem értem. – anyajegy van a szeme alatt, miközben elismétlem, ízlelgetem a nevét, komolyan fontolóra veszem, hogy megérintem azt az átkozott anyajegyet. Magamban már le is játszottam a keresztelőjét, mivel nincs itt más, bevállaltam a pap szerepét, a hold lesz a kereszt anyja, a nap pedig iménti áldásommal atyai örömök elé néz. Nincs választásuk, ennek szegény teremtésnek sürgős tanácsokra van szüksége. Egy gond van, a Nap eső mögé bújt, a Holdnak pedig nem várt cégesmegbeszélése támadt a csillagokkal, estéig nem valószínű, hogy látjuk. Biztos a túl sok villany számla. Azt hiszem a papi szakma nem nekem való, túl sokat kell prédikálni.

- Már emlékszel a nevedre? – Igen épp azon morfondíroztam, a héberek mit gondolhatnak, a magánhangzók közti hasonlóságokról.

- Nem. – sírásó leszek, őket valamiért nem bombázzák effajta kérdésekkel. Mármint kimenne hozzá egy sírásóhoz, hogy : Hé, hogy hívnak öreg? – erre ő – Bocs, most épp eltemetem a nagyidat, nem érek rá. De holnap csak délután kell elföldelnem a húgod szóval délelőtt megihatunk egy sört, ha úgy gondolod! – Igen, asszem ez lesz a tökéletes választás.


2018. júl. 15. 17:31
 1/5 anonim ***** válasza:
A helyesirasra gyurj ra.
2018. júl. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elolvastam, azonban nem váltott ki belőlem mély gondolatokat.

Túlságosan elvont, így alapból csak egy vékony réteg számára élvezhető, emellett igazából csak ugrál és nincs konkrétum vagy történetszál, ami alapján menne a történet.


Az elején azt hittem, hogy valami kísérleti laborban vagyok, netalán egy szuper fantasy/horror/akció történet elejét olvasom el, de nem.


Ennek ellenére ha megtalálod azokat, akiket ez érdekel és szeretik vagy, ami talán a legfontosabb!!! TE ÉLVEZED!

Akkor írj nyugodtan! :)


Egy elérhetőséget azért kérnék, ahol időközönként ránézhetek a történetre, hátha mégis megtetszik és nem csak részleteket olvashatok belőle.

2018. júl. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te szívsz valamit? Amúgy nagyon érdekes!
2018. júl. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hú, köszönöm, a gyors válaszokat, a helyesírásért elnézést, még nagyon nem szoktam hozzá az okostelefonokhoz, és még sok mindent elgépelek, vagy automatikusan kijavítja, amit igazából nem akarok kijavítani, és így nem vettem észre. És nem, nem szívok :D. A történet pedig szándékosan pattog egyik helyszínről, időtöltést a másikba. Köszönöm az építő kritikát, esetleg valami jó tanács még a jövőben?
2018. júl. 15. 23:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, már megint elgépeltem, az nem időtöltést akar lenni, hanem idősík. Konkrét történetiszált sem lehet még követni, tudom, mivel ez csak egy nagyon összekavarós részlet, ami elismerem kissé idegesítően bonyolult. De akit érdekel, annak szívesen megírnám az ötleteket a folytatást illetően, nagyon örülnék további őszinte véleménynek. ;)
2018. júl. 15. 23:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!