Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért lett hirtelen nagyobb a...

Miért lett hirtelen nagyobb a végösszeg a Sparban?

Figyelt kérdés

Úgy láttam, minden árut lehúzott már a pénztáros. Látom a kijelzőn az összeget, veszem elő a pénztárcámat, majd a pénztáros mond egy valamivel nagyobb összeget. Akkor már a kijelzőn is a nagyobb összeg volt. Kicsit meg is lepődtem. Meg kellett volna kérdeznem, miért lett több, de ezer más dolog járt a fejemben. Majdnem el is felejtettem az egészet, de mégis előjött és nem értem.


A pontos összegre nem emlékszem. AZ utolsó áru lehúzása után kb. 4120Ft volt, majd mikor mondta az összeget a pénztáros, akkor olyan 4480Ft körül lehetett, csak példának okáért, hogy érthetőbb legyen.


Lehet, hogy az utoljára lehúzott áru ilyen soká adódik hozzá? Vagy mi növelhette meg hirtelen az összeget? Nem mondanám, hogy én voltam túl gyors, mert még pakolgattam is vissza a kosárba ill. szatyrokba, amit tudtam, és a pénztárcámat sem tudtam így rögtön elővenni.


Miért lehetett ez?


(Nem gondolok összeesküvés elméletre és semmire, csak érdekelne.)


2018. júl. 17. 12:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Leginkább kevesebb szokott lenni a legvégére, amikoris a rendszer "könyveli" például azokat a kedvezményeket, amiket több termék vásárlása esetén kapsz.

Hogy miért lett több? Nem tudom...

Lehet, hogy a kijelzőre még az utolsó termék lehúzása előtt pillantottál, majd miután az is megtörtént, kiírásra került a végösszeg. Emlékszel esetleg, hogy mi volt az utolsó tétel? Hátha egy 300 forint értékű apróság.


A blokkot meg kellett volna nézned, úgy egyértelmű lenne.

2018. júl. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos már nem emlékszem. A blokkot mindig elteszem, de ez már nincs meg. De ez nem is most volt, hanem 1-2 hete.

Én is gondoltam arra, hogy az utolsó tétel lehetett 300 körüli, csak meglepő, hogy akkora késéssel számolják hozzá. Már az összes áru ott volt az én részemen, és még utána növekedett meg.


Egyébként valami ajándékkártyát vagy erzsébetutalványt is használtam fizetéshez, ezt is akkor mondtam, esetleg ez a fizetési mód megnövelheti az összeget?

2018. júl. 17. 13:18
 3/5 anonim ***** válasza:
Semmiképpen, az erzsébetkártya ugyanolyan, mintha bankkártyával fizetnél, az utalvány meg mintha kp. lenne, egyiktől sem emelkedik az összeg.
2018. júl. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt így már soha nem fogod megtudni. Akkor kellett volna végignezni a blokk tételeit.
2018. júl. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát igen... Arra gondoltam, hátha valaki esetleg tud valami okot, ami miatt az utolsó tétel után még hozzáadódhat valami. Mert tényleg úgy kell elképzelni, hogy már fizetni akartam szinte az összeget, amit láttam, és hirtelen több lett. Na de mindegy.
2018. júl. 17. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!