Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik a postán az...

Mi történik a postán az elsőbbségi levéllel a normállal szemben?

Figyelt kérdés
Nem értem, bemegy a postára egy elsőbbségi és egy normál. A normált félredobják két napra, vagy hogy kell ezt elképzelni? Mitől gyorsabb az elsőbbségi, mitől lesz lassabb a normál?
2018. júl. 19. 08:50
 1/3 2*Sü ***** válasza:

Én sem ismerem pontosan az elsőbbségi levelek kezelési módját. De el tudom képzelni, hogy vannak külön járatok, amik csak az elsőbbségi leveleket szállítják, így a másik csomópontban még aznap fel tudják ezeket dolgozni, míg a sima levél lehet, hogy csak este, éjjel érkezik meg, és a feldolgozása másnapra marad. A feladott levelek, csomagok száma nyilván ingadozik, egy-egy postakocsi, postavonat befogadási képessége meg fix. El tudom azt is képzelni, hogy van olyan nap, mikor néhány levél már nem fér bele a szállításba, csak a következőbe – így kénytelenek tényleg rajta ülni egy napot –, és ilyenkor nem az elsőbbségi levelek lesznek azok, amik a következő szállítmánnyal mennek, hanem a nem elsőbbségi levelek.


De konkrét információim nincsenek, csak próbálok hangosan gondolkodni.

2018. júl. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Inkább a kézbesítésnél van szerepe,egy postásnak azért meg van határozva hogy naponta hány címre tud eljutni fizikálisan vagy súlyban mennyit bír el,ha 500 címre tud eljutni de 600 levele van akkor a normált félreteheti 1-2 napra hátha akkor csak 400 új levelet kap.
2018. júl. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A sokezer küldemény közül az elsőbbségivel kezdik a szortírozást. Ha a nem elsőbbségire nem marad idő vagy kapacítás akkor marad másnapra. Kézbesítéskor ugyanez a szempont.
2018. júl. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!