Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szeretnék írni egy könyvet...

Szeretnék írni egy könyvet misztikus kategóriában, ezelőtt rengeteg ötletem volt, de mindig elvetettem mert volt sokkal jobb sztorim is, de végül az utolsóra is azt mondtam hogy tudnék ennél jobbat. Mi legyen a történet?

Figyelt kérdés
Elég egy alap elgondolás.
2018. júl. 23. 21:40
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is hobbi író lennék. :)

DE: ami van ötleted, azokat MINDIG le kell írni, különben elszállnak az ötletek, ihletek.

Nem kell arra várni, hogy tudok ennél jobbat is, mivel írás közben is fejlődünk, sőt, általa jobban, ha gyakoroljuk.


Misztikus kategória? Hmm.

Varázserő, boszorkányság, varázslat, átok, szellemek, démonok, titok/titkok, természetfeletti, rejtély... ilyesmikre gondoltál?


Én a helyedben keresnék egy valódi, misztikus rejtélyt, és aztán azt kezdeném el mesélni, hogy szerintem hogyan történhetett. A valóság mag, sokkal hihetőbbé teszi, teheti a sztorit.

DE egy kép is elindíthat egy ihletrohamot, vagy akár egy zene, film, vagy hasonló.

Mivel én vizuális vagyok, gyakran képek ösztönöznek, illetve félálomban találnak rám az ötletek, a múzsám. :)


Feltetted a kérdést: Mi legyen a történet?

Ezzel most a stílusra vagy kíváncsi? (történelmi, horror, romantikus stb)

Vagy egy vázlatra lenne szükséged? (hogy kb. mi legyen a történetedben?)

Ugyan írtad, hogy elég egy alap elgondolás, ami éppen utalhat vázlat kérésre is, de szeretném ezt tisztázni.

Azért azt tegyük hozzá: általában hiába kérdezzük az olvasókat - mit szeretnének -, nem igazán jön rá válasz, hiszen magunknak írunk. Ha mások is elolvassák, és nekik is tetszik, az már csak hab a tortán. Plusz: nem is fog mindenkinek tetszeni, hiszen nem vagyunk egyformák, egyen érzésekkel.

2018. júl. 24. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!