Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szlengkekről kell egy rövid...

A szlengkekről kell egy rövid szórakoztató előadást csinálnom és nincsen semmi ötletem hogy ezt hogy csináljam meg. Valakinek lenne valami ötlete?

Figyelt kérdés
Kb öt diának kell lennie és tényleg az a cél hogy vicces és szórakoztató legyen de én még azt sem tudom hogy miről kéne beszélnem a témán belül

2018. júl. 26. 16:21
 1/3 anonim ***** válasza:
46%

[link]


[link]


a többit már megoldod...


de itt a nyóckerben, mondjuk a Práterben minden finomságot megtudhatsz..

2018. júl. 26. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem magát az előadást szlengben kellene megtartanod, de legalább is bevezetned. Aztán megkérdezhetnéd a hallgatóságot, hogy értette-e azt, amit eddig mondtál. :) Majd felsorolhatnál néhány népszerűbb, majd ritkább szleng szót. Esetleg olyat, aminek régen más volt az értelme, de mára megváltozott. vannak diák nyelv szlengek, afféle bűnözői szleng, hétköznapi szleng (olyan, ami esetleg teljesen beolvadt a mindennapi szóhasználatba), szakmai szleng. (Mindegyikre sorolj fel példát)

Az egésznek a lényege, csak egy bizonyos csoport értheti, ha valaki nem járatos benne.

2018. júl. 27. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A Sas-kabaréban egyszer volt egy nagyon jópofa jelenet, hogy a nagypapa meg az unokája beszélgettek. :) Talán lehetne erről is szó benne pl.
2018. aug. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!