Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek nem lenne jobb...

Szerintetek nem lenne jobb egy másik himnusz a mostani helyett?

Figyelt kérdés
Mármint nekem ez a lassú, szomorú himnusz, ami egy képzeletbeli dologról ( vagy -hoz) szól, nekem nem igazán tetszik. Én a szózatot, vagy pl. az Ismerős Arcok Nélküled c. számát tudnám elképzelni, mert ezek pörgősebbek, bíztatóbbak, mint a mostani.
2018. júl. 29. 22:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ja, elég depressziós. Bár mondjuk ha jobban belegondolok,illik is a magyar néphez. Mi is ilyen borúlátóak meg önmarcangolók vagyunk általánosságban.
2018. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy nem egy pörgős, lelkesítő himnusz, viszont én mar nem tudnek másra "Himnusz" - ként tekinteni.
2018. júl. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Nem hiszem, hogy a Himnuszt olyan egyszerű lenne lecserélni. A többségnek megfelel a jelenlegi, nem különösebben motivált a váltásban. Rengetegen meg ragaszkodnának a régi himnuszhoz, mert ők már így szokták meg, számukra ez jelenti a magyar nemzeti dalt. A maradék meg összeveszne azon, hogy ez vagy az legyen-e az új himnusz. Te az Ismerős Arcok egyik számát tudod elképzelni, más Petőfi Nemzeti dalát, megint más a Szózatot látná szívesen új himnusznak.


Azt viszont érdemes tudni, hogy a Himnusz Trianon után lassult le. Eredetileg – az eredeti kotta alapján – jóval gyorsabb és pattogósabb volt, és sokkal inkább volt egy indulószerű hangulata. Lásd (akarom mondani hallgasd): https://www.youtube.com/watch?v=YfZqkm2Wl0k

Mindjárt egészen más hangulata van.


Nincs a jelenlegi himnusszal semmi gond. A szövegével sincs gond. A zenét kellene az eredeti tempó alapján játszani, de jó a jelenlegi is végül is. Himnuszról van szó, nem popzenéről, nem a szórakoztatás, vagy a jókedv az, amit célként szolgálnia kell, az hogy lassú és szomorú a himnuszunk, az nem szempont. Nota bene, pont ettől viszont felemelő, magasztos, reménykeltő is tud lenni.

2018. júl. 30. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha megkérdeznéd az Ismerős arcok embereit, ők sem hagynák.

Ha Kodály nem akart írni újat, másikat, én nem hiszem hogy bárki venné a bátorságot rá.

Nagyon helyesen.

Miért kéne pörgős vagy biztatóbb, menetelős valami nekünk? Nem hódítottunk mi másoktól semmit, mindig csak mindig helyrehoztuk, ami kárt mások okoztak nekünk. Az meg nem pörgős dolog, hanem lassú, kitartásos, nem?

És kitartással, türelemmel még vissza is állhat a himnuszunk az eredeti ritmusára. Adja Isten.

2018. aug. 24. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!