Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kinek mi a véleménye a szcient...

Kinek mi a véleménye a szcientológiáról?

Figyelt kérdés

A napokban kaptam egy ajánlatot vagy elfogadom vagy nem.Az utóbbi időben szar az életem ez tény de mindent gyanúsnak kezelek vigyázok.Nos rám írt egy állítólag sikeres cég tanácsadó,hogy tudna megoldást az életemre tud egy olyan egyedi rendszert ami világszerte van köztük magyarországon is és új esélyeket ad az embereknek.Nos agyaltam mi lehet az amit nem reklámoznak agyon,a lényeg fel kéne költöznöm pestre adnának munkát de közben tanulnék is tudnának szállást is adni állítólag,de se cég nevet nem tudtam meg,se azt konkrétan mit tanulhatnék ott,se azt,hogy mennyi fizetést kapnék mert ugye pestre csak úgy felköltözni és ott megélni azért nem gyerekjáték.

A a lényeg gyanús is volt a dolog próbáltam össze rakni a részleteket ez egy nonprofit dolog ugyebár aztán össze akadtam egy nővel ott ahol tárgyaltam a fickóval ő rá írt de a fickó neki sem mondott konkrét adatokat mi ez és mitől jó és mennyit fizetnek bejelentett munka e meg sorolhatnám.Aztán rám írt a nő és felhívta a figyelmemet vigyázzak ezek szcientológusok gyanús ez a dolgozol meg tanulsz meg majd fizetést is kapsz dolog meg ugye nonprofit is.Szóval ez a helyzet így nagyon tömören.



2018. júl. 30. 16:03
 1/8 2*Sü ***** válasza:
100%

> tudna megoldást az életemre

> új esélyeket ad az embereknek


Huhh… Ez üres marketingduma, már itt erősen felejtős a dolog.


> se cég nevet nem tudtam meg,se azt konkrétan mit tanulhatnék ott,se azt,hogy mennyi fizetést kapnék


Akkor egyenlőre nincs teendőd. Ezekkel nyilván tisztában kell lenned, hogy döntést hozz. Sőt pontosabb információk kellenek.


> felhívta a figyelmemet vigyázzak ezek szcientológusok


Vagy igen, vagy nem. Ő sem feltétlenül megbízható információ forrás.


> Kinek mi a véleménye a szcientológiáról?


Keresgélj a neten. Van pár írás, vélemény. Pár mondatban ezt nehéz lenne összefoglalni, de némi keresgéléssel nyomára lehet jutni sokféle információnak, abból azért összeollózható az igazság. Röviden a személyes véleményem? Ha szóba kerül a szcientológia szó, állj fel és menj haza. De valószínű, ha tényleg róluk van szó, akkor nem fog elsőre elhangozni. Viszont gyanús lehet, ha pl. neked kell valamit fizetned valami olyanért, amiért neked kellene pénzt kapnod. (Pl. munkáért, munkával kapcsolatos dolgokért, aminek a költségét a munkaadónak kellene állnia, stb…)

2018. júl. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem adnak munkát, csak átmossák a fejedet. Ha lesz pénzed, azt nekik kell adnod, és megszabadulni tőlük szinte lehetetlen. Több nyugati országban betiltották a működésüket. Kerüld el őket messziről.
2018. júl. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

# 1


Információt azt mondták adnak bemutatják az épületet el mondanak mindent csak 1 órára menjek fel pestre ami oda vissza tőlem vagy 4 órahossza.Meg élőben ugye könnyebb elmondani mindent.Előzetes infot kértem mondták töltsek le egy appot ott vannak videók,de mind ez angolul.

2018. júl. 30. 18:47
 4/8 A kérdező kommentje:

# 1


Jól látta a hölgy aki figyelmeztetett de nekem is bűzlik a dolog na meg onnan is biztos,hogy szcientológusok,hogy ezt az appot kellett letöltenem Scientology network/tw :)

2018. júl. 30. 18:49
 5/8 A kérdező kommentje:

# 2


Azért anno én is tájékozódtam a témában szóval nem megyek bele könnyen a hülyeségekbe.Csak fura így rá nézek egy két emberre és olyan hitetlen ,na de ez van.

2018. júl. 30. 18:50
 6/8 2*Sü ***** válasza:

> ezt az appot kellett letöltenem Scientology network


Ne töltsd le, hagy a fenébe az egészet. (Ha mégis, figyelj, mire adsz engedélyt. Nyilván nem kell hozzáférnie egy ilyen jellegű alkalmazásnak a képeidhez, sem a telefon címlistádhoz…)

2018. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már jött a kérdés ,nos mi a véleményem,csatlakozok e.Hogy mondjam meg,hogy nem akarok szekta tag lenni?
2018. júl. 31. 12:05
 8/8 2*Sü ***** válasza:

> Már jött a kérdés ,nos mi a véleményem,csatlakozok e


Erre egyszerű a válasz: Nem.


> Hogy mondjam meg,hogy nem akarok szekta tag lenni?


Nem kell megmondanod, elég csak annyit mondanod, hogy nem kívánsz élni a lehetősséggel. De akár el is mondhatod nyugodtan, hogy a szcientológiát szektának tartod, és nem akarsz ennek a tagja lenni. És még csak nem is kell megindokolnod miért, nem kell vitába szállnod, ha arra terelődne a beszélgetés menete. Aki már bekerült, annak az érdeklődésére úgyis addig tarthatsz számot, amíg haszna van belőled.

2018. júl. 31. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!