Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Felhívjam a postát, hogy hol...

Felhívjam a postát, hogy hol a csomag?

Figyelt kérdés

Rendeltem aliexpress-ről, és csütörtökön kaptam emailt, hogy a cucc megérkezett az országba. Eddig kivétel nélkül az volt, hogy ha megkaptam ezt az emailt, másnap csengetett a postás.


Felhívjam őket, hogy mi van, vagy várjak még?



2018. júl. 31. 16:26
 1/5 anonim ***** válasza:
8%
ma már kedd van, kérdezd meg. ne várj.
2018. júl. 31. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
91%

Milyen helyzetet képzelsz el, ami miatt számon kellene kérni a postát? Vajon bedobták hátul a raktár sarkában és hozzá sem nyúlt senki? Vagy nem hozzák a szintidőt ahhoz képest, hogy sehol nincs kikötve és szabályba foglalva hogy neked mikor kell megkapnod a küldeményt? A weboldal ahol rendelsz csak tájékoztató jellegű átlagidőket ír. A posta pedig akkor kézbesít amikor majd rád kerül a sor, emiatt nem kell őket hívogatni, mert nem fognak kivételezni senkivel emiatt. Nem te vagy az egyetlen az országban aki küldeményt vár, és messze nem te vagy az egyetlen aki Kínából rendelget - napi tízezres mennyiségű csomagot szállítanak így, és ez nem történik egyik napról a másikra:


"Az érkezést követően több napba is beletelhet, mire feldolgozzák magának az érkezésnek a tényét. Ezt követően megállapítják, hogy az áru vámköteles-e vagy sem. Ha vám- vagy áfaköteles, akkor az újabb adminisztratív teendőkkel és várakozással jár. Ennek következtében a vámolás, adatfeldolgozás átlagosan 2 hét."

2018. júl. 31. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem számon akarom kérni, miért kell a legrosszabbat feltételezni. Pár hónapja kiadták a csomagomat valaki másnak. Egyedül élek, és nem az volt, hogy a szomszéd néninél hagyták. Nem. Bedobtak a ládába egy értesítőt, azzal elmentem a postára, ahol közölték, hogy már kiadták valakinek. Tehát valaki bement egy értesítővel, és odaadták neki. És meg akartak győzni, hogy valaki biztos eljött érte, nem értették, hogy senkim nincs.


Nem értem, hogy a csomagszám és a személyi mellett hogy lehetett ezt véghez vinni, de azóta rendesen parázok, mert még az ember, aki átvette a csomagot sem szólt senkinek, hogy kapott egy ősrégi Samsung-ra 4 telefontokot. Tehát az is bamba volt.


Mert nem az van, hogy vagy átveszem személyivel a saját névre szóló küldeményt, ez esetben tudom, mit rendelek, és kibontom, vagy valaki más helyett átveszem személyivel ÉS lakcímkártyával, akkor meg még egy adat, ami nem stimmelt?


Nem érdekel engem az elsőbbség, meg a kivételezés, az abszolút minimumot szeretném, hogy az én csomagomat én kapjam meg.

2018. aug. 1. 21:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Személyes megjelenésen felül két esetben adhatják ki: meghatalmazással, vagy azonos bejelentett lakcímen élőnek. Más elő sem fordulhat. Ha meghatalmazást nem adtál senkinek, még a lakcímes eset fordulhat elő, de azt sem bemondásra adják ki hanem a bemutatott lakcímkártya + értesítő együttesének, holott még az értesítő is nálad volt.


Ha így történt, simán tehetnél panaszt, a postának pedig fennállhat kártérítési kötelezettsége is.

2018. aug. 2. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Elintézték akkor, lenyomozták a csomagot, és visszaszerezték a végén. De akkor is szemrehányóan nézett a néni, hogy nem voltam otthon, mikor ment a postás. (Nem szóltak, hogy megvan a csomag, vagy mikor jönnek.)


A mostani esethez: végül nem hívtam fel őket, tegnap délután "postán átvehető"-re változott a státusz. Most reggel hívtam a helyi postát, két vonal végig kicsengett, nem vette fel senki, a harmadikon átirányítottak, de ott is csak kicsengett, majd megszakadt.


Felhívtam a "nagy" postát, ott megkérdeztem, hogy ha ezt írják, akkor az azt jelenti, hogy mehetek érte, vagy valaki kihozza. Azt mondta a hölgy, hogy tegnap kézbesítették (ezt amúgy fel szokták tüntetni a csomagkövetőben, hogy "sikertelen kézbesítés", most nem volt ott).


Mondtam neki, hogy nem kaptam értesítőt, azt mondja, mondjam meg a postán a csomagszámot + személyi. Végül ideadták.

2018. aug. 3. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!