Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Örökség lemondása?

Örökség lemondása?

Figyelt kérdés
Sziasztok azzal a kéréssel fordulnék hozzátok, hogy annó 3évvel ezelőtt nagybátyám elhunyt, és rengeteg tarozást hagyott hátra. Tegnap édesanyámnak jött az Eos faktortól a levél hogy kb 4milliót kell kifizetnie x határidőre. Beszélt az ügyintézővel aki azt ajánlotta neki, hogy írjon egy lemondó nyilatkozatot, így ezt számításba fogják venni. Tudtok nekem ajánlani egy olyan nyilatkozatot ami kifejezetten erre szolgál? Vagy elég egy örökségi lemondó nyilatkozat?

2018. aug. 2. 06:50
 1/6 anonim ***** válasza:
3 éve a hagyatéki tárgyaláson nem mondott le az örökségről?
2018. aug. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha hagyatékin anyukád örökösként bármit is kapott az örökhagyótól, akkor a tartozás is az övé. Azaz ha nem momdott le az öröksegről, akkor fizetnie kell
2018. aug. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem volt a hagyatékin. Nem ment el
2018. aug. 2. 08:04
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


A neten vannak ilyen minták: Örökség visszautasítása:

[link]


Lemondás az örökségről pdf. ha rákattintasz, rögtön letöltődik. (ezek e-mailben is elküldhetőek.) Gugliban, az első link:


[link]

2018. aug. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek☺. Ezeket én is nézegettem, csak kíváncsi voltam van e pont erre egy kifejezetten alkalmas dokumentum.
2018. aug. 2. 09:55
 6/6 anonim ***** válasza:
Mekkora az örökség? Mekkora az adósság?
2018. aug. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!