Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehetnék rendőr? Nehéz...

Hogyan lehetnék rendőr? Nehéz bekerülni?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet hogy 19 éves vagyok, és az utóbbi időkben egyre erősebben gondolkodom a rendőri pályán. Érettségim van, nem is rossz eredményekkel, de sajnos semmilyen rendészeti végzettségem nincs (nem tudom ez mennyire befolyásoló tényező). Igazából egyszerű járőr lennék, tehát egyelőre nem akarok tiszti fokozatokba emelkedni. Az lenne tehát a kérdésem, hogy hogyan lehetne rendőrnek jelentkezni? Illetve nehéz bekerülni? Milyen feltételek, vizsgálatok vannak? Előre is köszi a válaszokat!

2018. aug. 2. 09:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Nézd, ma Magyarországon csak az igazán fanatikusok mennek rendőrnek. Fizu szar, de legalább életed nem lesz.

Ha mindenképpen akarod, akkor inkabb a kétéves képzést válaszd, ne a határvadászos izét. Azoknak még önálló intézkedési jogkörük sincs.


A fizikai felvételire még egy nem sportoló, de átlahos kondijú ember is fel tud készülni. Sulik honlapján megtalálod.

A műveltségi teszt, az ahogy én emlékszem, töris, állampolgári ismeretes nem nehéz.

A pszicho szintén nem egy nagy dolog, figyelemteszt van, beszélgetés (itt próbálnak majd hergelni, hogy megnézzék, bírod-e a hülyéket) stb van.

2018. aug. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Mi a baj a fizuval? Mennyit keres egy kezdő rendőr?
2018. aug. 3. 16:50
 3/4 olalyy válasza:
Nettó kb145
2018. aug. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Túlóra nélkül cirka 130-140 ezer körül. Ha rendőr akarsz lenni, csak követed a szakma eseményeit. El fogják venni a túlórapénzt, túlórakeret lesz, és helló, utána csak csúsztathatod
2018. aug. 4. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!