Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan bírhatnám rá apumat?

Hogyan bírhatnám rá apumat?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Apukám imádja az állatokat. Van egy saját kutya és macska, meg etetünk egy kóbor cicát, meg egy kutyát - a helyi benzinkút kutyája. Ezzel nincs is baj. A helyi kisbolt állatrészlegéről sült kacsatestet és nyers csirkefejet vesz nekik. Plusz táp, esetleg konzerv eledel, de azért nem repesnek. A gondom nekem ott kezdődik, hogy ugyan sikerült már rábírnom apát, hogy egy kisebb fagyasztóban tárolja mindezeket, és ne azok mellett az ételek mellett, amiket majd megeszünk. De egy rossz koszos lavórban szedi szét a fejet, a mosogatóban, ott ahol még a tiszta edények száradnak a mosogató szélén a csepegtetőben, mert nemrég lettek elmosva. Szétszedi, mert egyszerre olyan 10-15 db csirkefej fogy el a többi ennivalójuk mellett. Mindig 3-4 zacskóval veszi a csirkefejeket és nem bírom rávenni, hogy szedje szét egyszerre az összeset, és utána nem lesz vele gondja. Nem, gondolom azért se. Tiszta vér és bűz még a nyavalya is. Amikor meg végez a szétszedéssel a lavórba tölt vizet és már észrevettem, hogy a véres levet a lefolyóba önti, ahelyett, hogy kimenne az udvarra és ott öntené ki. Kértem, hogy ne tegye, de mondta, hogy hisztis vagyok. Egy tejfölös vödörben tárolja a fejeket, de a rendes hűtőszekrényünkben, ahol megint az ennivalóink vannak. És akárhányszor meglátjuk/meglátja az állatokat, kiveszi, utána ugyanúgy a véres kézzel visszateszi. Nem győzöm utána takarítani a hűtő ajtaját kívülről, mert tiszta kosz és... véres. Ne tocsogó vérre gondoljatok, hanem véres ujjlenyomatokra. Továbbá ha ad is nekik enni csirkefejet, akkor nem mos kezet sokszor. Meg tudok tőle őrülni. Simán bejön a csirkefejes dobozzal a szobákba, lerakja az asztalokra, ha éppen valami érdekeset lát a számítógépen, stb, amivel nincs baj, de a csirkefejeket akár a folyosón a földön is lerakhatná és nem úgy megy be a szobákba. Most is mondtam neki, hogy nem fertőtlenítést kérek, csak mossa meg a kezét utána, mert így fogja meg a kilincseket, tabletjét, mobilokat, tiszta evőeszközöket, a gyógyszereinket, mindent. És a sírás kap el. Most mindent nem moshatok el/át/meg, amit ilyen kézzel megfog. Azzal, hogy papírtörlővel megtörli a kezét még nincs elintézve a dolog. Tudom, hogy mivel a gyereke vagyok, meg a fizetésem annyira nem sok, hogy el tudjak költözni, így be kellene fognom a számat, de egyszerűen nem tudom ezt tűrni és nem is akarom.


Mitévő legyek? Tényleg én reagálom túl? Hagyjam a p*csába és tojjam le az egészet? Nyugodtan mondjatok hisztis p*csának, de évek óta ez megy és nem tudok vele mit kezdeni. Anya is próbálta már enyhíteni ezt a feszültséget, de apa nem áll kötélnek, hogy legalább valami kompromisszum alakulhasson ki. Sokszor nem kérnék többet, csak mossa meg a kezét a csirkefejek fogdosása után.


Köszönöm szépen a válaszokat!


2018. aug. 4. 12:14
 1/1 anonim válasza:

Előbb írtam egy rohadt hosszú választ, de a telóm lemerült, így röviden újra kifejtem:

Az apukád nem normális. Én is veled értek egyet. Vegyetek állateledelt!

2018. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!