Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek Levi miért ilyen...

Szerintetek Levi miért ilyen népszerű karakter?

Figyelt kérdés

Rajongók, elsősorban hozzátok szólna a kérdésem. Véleményetek szerint Levi körül miért van ekkora hype? Vagy legalábbis ti miért szeretitek őt?

Mielőtt valaki továbbgondolná a dolgokat: ezt nem rosszból kérdeztem, tényleg kíváncsi vagyok arra, hogy más fanok mit gondolnak róla. :)



2018. aug. 5. 21:30
1 2
 1/11 Mikasa Jaeger válasza:
16%
Fogalmam sincs. Mikasa a legjobb!
2018. aug. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Pici, kemény, jól shippelhető és főleg ő az ügyeletes morgós emo gyerek az utcában, én erre tippelnék. (Már én se tudom, mit szerettem benne anno, de általános, hogy az ügyeletes morgós emo gyerekeket szokták értetetlenül sokan szeretni, khm khm Sasuke.)
2018. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Egyszerű: mert ő a legkompatibilisebb karakter az animében. Gondolj csak bele: Eren és Mikasa a főszereplők.


Eren a létező legklisésebb shounen főszereplő, amit eddig a hátán hordott a világ. Hangos, túlérzelmes, makacs, ostoba, agyatlan, meggondolatlan, éretlen, csak a híres-neves "bosszú" érdekli, nulla egyéniség, egyetlen értelmes gondolata/cselekedete nincs. Egy szó: irritáló.

Ha jó shounen főhőst akarsz látni, akkor mondjuk Edward Elric, Mugen, Gon Freecs, Soul Eater Evans, Yukihira Souma. Ők még ha némileg sablonosak is, azért szorult beléjük eredetiség (és úgy egyáltalán: van személyiségük), és nem csak az öklüket tudják használni, hanem van agyuk is, amivel gondolkodni is tudnak. Eren-ről ez nem igazán mondható el.


Mikasát is tökéletesen le lehet írni egy szóval: unalmas. Unalmas, unalmas, unalmas. És nem azért, mert sztoikus, hiszen nagyszerű kuudere karakterek is léteznek (Senjougahara Hitagi, Akemi Homura, C.C., Ayanami Rei, Shiina Mashiro), de Mikasa pont nem tartozik közéjük. Fel nem foghatom, mások miért kedvelik, egyszerűen olyan semmilyen, felejthető marysue-wannabe hogy az már fáj.


A szereplőgárda többi tagjára nem is nagyon emlékszem, de úgysem számít, hiszen a legtöbbjüknek úgyis csak annyi a szerepe, hogy felfalja egy titán.


Szóval ezek után nekem is Levi a legszimpatikusabb karakter az animében.

2018. aug. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Mikasa Jaeger válasza:
29%
Amúgy légyszi csak akkor írjatok a karakterekről jellemzése ha olvastátok a mangát (lehetőleg japánul mert a fordításban elég sokat elsz@rtak). A mangában mindenkinek van egy nagyon jó karaktere és senkise unalmas. Jó az elején Eren tényleg egy picit irritáló de de már kezd érettebb lenni.
2018. aug. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Mikasa Jaeger válasza:
10%
+érdemes még olvasni oldalakat vagy magazinokat, ahol Isayama Hajime beszél a karakterei jelleméről, amit nem tudott még beleírni a mangába.
2018. aug. 6. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
99%
A kérdező nem azt kérdezte, hogy Levi miért népszerű a mangában, hanem hogy miért népszerű összességében. És az animét sokkal többen ismerik mint a mangát, azzal pedig te is egyetértesz, hogy az anime adaptációban nem a legjobbak a karakterek.
2018. aug. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
A második szerintem rátalált a lényegre. Általában az ilyen edgy szarok szoktak valamiért népszerűek lenni.
2018. aug. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
92%

A #3 válaszolóval Eren kapcsán pont teljesen ellentétes véleményen vagyünk azt hiszem, szerintem zseniális karakter, bár ezt inkább tényleg csak a manga kontextusából lehet értelmezni egyelőre, az anime még nem tart ott hogy látni lehessen az egész képet róla, egy igazi elmebeteg a srác, az elején össze vissza üvöltözik, aztán lecsendesül és egyre félelmetesebb lesz.



Levi levi válzatlanul az egyik kedvenc karakterem, látszólag teljesen hidegen hagyja mi történik a körülötte lévőkkel, közben valójában pont ő az aki megpróbálja Erwint lebeszélni a hülyeségeiről, mert tudja hogy Erwinnek és a többieknek baja eshet.

2018. aug. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
93%
Hát nálam a "zseniális karakter" nem egy üvöltöző, bosszúéhes kisfiúval egyenlő, aki azt hiszi, hogy ha fejjel megy a falnak, az majd mindent megold, és nincs elég esze hozzá, hogy értelmesen átgondolja a dolgokat. A Seraph of the End főszereplőjétől is a fejemet fogtam. Szerintem rettenetesen irritálóak az olyan karakterek, akiknek akkora az egójuk, hogy azt hiszik, hogy ha majd ők nekiállnak üvöltözni és harcolni, akkor az összes ellenséget kisujjból eltiporják. De én csak az animét láttam, a mangabeli karakterről nem tudok nyilatkozni, de anime-Erenről megvan a véleményem.
2018. aug. 9. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
51%

Én speciel azért szeretem - és tisztelem -, mert egy higgadt, intelligens, embertelenül önzetlen, mentálisan hihetetlenül erős karakter. Képes hideg fejjel mérlegelni a helyzetet függetlenül attól, mekkora pácban van; az egész lényét másoknak és másokért szenteli, nem törődve a saját fizikai és lelki sérüléseivel; valamint azután, hogy elvesztett szinte mindenkit, aki valaha fontos volt neki, túl tud lépni a gyászán és tovább küzdeni.

Röviden és tömören ezért szeretem annyira. Persze sokkal jobban ki tudnám fejteni, és akár órákat is tudnék beszélni a karakteréről, de nem tudom, olvasod-e a mangát, és nem szeretnék spoilerezni.

(Egyébként a hypeolók másik fele, és sajnos nagyobb része - kinek nem inge, ne vegye magára és egyen benne pörköltet - inkább csak nyálcsorgató fangirl. Legalábbis az eddigi tapasztalataim szerint. Rajonganak érte, mert hát "rosszfiús, jóképű, kockás hasa van, erős, badass, meg minden", de valójában csak a felszínt kapargatják vele kapcsolatban, és azt a maroknyi forgácsot imádják. Elsősorban őmiattuk lett Levi a legnépszerűbb szereplő, mert megvesznek minden szart, amire rányomták szerencsétlen hadnagy arcát - esetleg a felsőtestét is, természetesen ing és kabát nélkül -. Ha kevesebb izommal rendelkezne, és nem ő lenne az emberiség legerősebbje, de minden más tulajdonsága változatlan maradna, máris átvenné a helyét egy másik karakter, mint legnépszerűbb. Sajnos... De számomra mindig is ő lesz a kedvenc! :) )

2018. okt. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!