Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudtok mondani Szomorú,...

0Zero0 kérdése:

Tudtok mondani Szomorú, Depressziós, Drámai animéket? Ha lehet, akkor egy kis tartalmat is kérnék

Figyelt kérdés

2018. aug. 6. 21:07
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

March comes in like a Lion - Egy depressziós shogi-bajnok srác mindennapi életét mutatja be.


Violet Evergarden - A főhősnő egy háborús veterán, aki megpróbál a szörnyű múltja ellenére normális életet élni.


Your Lie in April - A főszereplőt kiskorában bántalmazták, később pedig elvesztette az anyját. A történetben románc is található.


NHK ni Yousoko! - Egy depressziós férfiról szól, aki megismerkedik egy lánnyal, aki próbál segíteni neki, több-kevesebb sikerrel.


Mahou Shoujo Madoka★Magica - Mentálisan instabil tizenévesek vannak "belekényszerítve" élet-halál harcokba. Elvileg maguk választották a sorsukat, de ez mégsem igaz teljesen.


Neon Genesis Evangelion - Ugyanaz, mint a Madokánál.


Serial Experiments Lain - Egy depressziós lányról szól, viszont csak akkor ajánlom, ha már tapasztalt animés vagy, mert elég elvont.


WataMote - Ez elvileg vígjáték, viszont van valami mélységesen lehangoló abban, hogy a főszereplő lány újra és újra próbál barátokat szerezni, és minden egyes alkalommal csődöt mondanak a tervei.

2018. aug. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a válaszokat

Jöhetnek még

2018. aug. 6. 22:40
 3/7 anonim válasza:

Koe no katachi


Nagyon jó, csak ajánlani tudom, egy süketnéma lányról szól akit piszkálnak az osztálytársai. Eléggé elgondolkodtató a socializálódás helyzetéről. Persze a lényeget nem akarom lelőni de eléggé depis meg kifejezetten dráma. Van belőle egy 2 órás anime movie én azt láttam. Nem szeretem a drámákat és a romantikus animéket de ezt kifejezetten szerettem. Nagyon jó csak ajánlani tudom.

2018. aug. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szia, köszi az ilyen témájú animéket keresem
2018. aug. 7. 17:52
 5/7 A kérdező kommentje:
Ha, esetleg tudnál még ehhez hasonlót mondani, ha lehet ne fantasy legyen
2018. aug. 7. 18:00
 6/7 anonim válasza:

Air: A sztori aranyosan, viccesen, szívet melengetően kezdődik, de hamar átfordul melankólikusba, majd később kifejezetten szomorúba. Mondhatjuk, hogy klasszikusról van szó, és nehéz róla spoiler mentesen írni. 12 rész



Clannad: garantál sírás, leginkább a második évaddal. Szintén klasszikus a műfajban. Eleinte egy átlagos iskolai love story de ez hamar megváltozik, egyes problémák pl. agresszív apa stb. elég életszagúak



Angel Beats!: Egyfajta túlvilágon járunk, ahova olyan fiatalok kerülnek, akik szörnyű, tragikus életet tudhatnak maguk mögött. Alapvetően mindenki halott csak ezt nem fogadják el. Szép lassan kirajzolódik ki mi miatt van itt... Elég ütős sorsok vannak ,de mellette vannak vidám elemei is.


Ano Hi Mita Hana no Namae wo Bokutachi wa Mada Shiranai: Szerintem ezt ismered. Baráti társaság egyik tagja gyerekként meghal, ezt mindenki másként dolgozza fel.



ef: A Tale of Melodies és ef: A Tale of Melodies : Nehéz róluk írni, kell hozzá egy bizonyos lelki állapot. Elég érdekes a képi ábrázolás és a történetmesélés. De itt aztán van minden... családon belüli erőszak, halál stb. stb. Elég komoly darab



Shinigami no Ballad: Csak 6 rész, de még ennyi idő elteltével is rögtön beugrott ( nem egy mai darab ez se). Főszerepben egy Shinigami aki a hallottak lelkét viszi el a másvilágba. Különálló részek, középpontban a halál....

2018. aug. 9. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a kommentet, sokat segítettél
2018. aug. 10. 01:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!