Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Katolikus extrém kérdés!...

Katolikus extrém kérdés! Szerintetek hogy van?

Figyelt kérdés

Az öngyilkosság a római katolikus vallás szerint bűn és ha valaki öngyilkos lesz akkor pokolra jut! Eddig én is értem, de mi van ha mondjuk terrorista csoport mondja valakinek hogy legyen öngyilkos vagy különben rajta kívül megölnek mindenkit! (Tekintsünk el attól a ténytől hogy hazudhatnak és a halálod után is kivégeznek mindenkit)


Szerintetek ekkor mi van?



2018. aug. 9. 00:08
 1/5 anonim ***** válasza:
58%

Hülyeség, ilyet senki nem mond.


De a bún az bún.

2018. aug. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
Akkor vértanú leszel, némi szerencsével szentté is avatnak.
2018. aug. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 2*Sü ***** válasza:

Én gyanítom, hogy ebben az esetben ez nem öngyilkosságnak, hanem mártírhalálnak számítana.

Ha mégsem, akkor a bűn az bűn. Majd Isten megítéli, hogy ezt a bűnt megbocsájtja-e vagy sem.

(Ezért hülyeség minden szabály alapú rendszer. Nem csak a vallásokra, hanem akár a jogszabályokra is igaz ez. Ahhoz, hogy minden speciális, kivételes esetet lefedj, ahhoz szabályok milliói kellenek, és még mindig tuti találsz egy szabályt, aminél van valami igazságtalanság, vagy kiskapu. Sokkal jobb lenne, ha szándék alapján ítélődnének meg az ember tettei. De jogszabályok esetén itt probléma, hogy ki az, aki helyesen tudja ezeket megítélni. Számos erkölcsi dilemma van. A vallások jó részénél ez kevésbé gond, mert a legtöbb vallásban van egy Isten, vagy istenek, vagy valami természetfeletti törvény, entitás, ami – fogalmazzunk úgy – definíció szerint képes helyesen dönteni.)

2018. aug. 9. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

2. Ez én bennem is felmerült!

3. Igazad van! Minden amit az ember alkot vagy alkotott nem tökéletes. Mindig van kiskapu, kivéve az Isteni szabályok alól azok többnyire nem áthághatóak.

2018. aug. 9. 01:55
 5/5 anonim ***** válasza:

"Az öngyilkosság a római katolikus vallás szerint bűn és ha valaki öngyilkos lesz akkor pokolra jut!"


Senkiről nem tanítja a római katolikus vallás, hogy a pokolra jutott. Senkiről. Azt tanítja, hogy van pokol. De lehet, hogy üres. (Persze az nem egy hely, de ha helyként képzeljük el, akkor megállja a helyét az "üres" szó.)

2018. aug. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!