Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért rágodnak sokan máig a...

Miért rágodnak sokan máig a Trianonon és Erdély elvesztésén?

Figyelt kérdés

Illetve a románokra. Igaz ,hogy elárultak de nekik ez volt az ésszerübb lépés.

De nem értem mostanában mi ez a hatalmas trianonért siránkozás és mindenki vár 2020-ra (mert mivel tudjuk akkor fogjuk visszakapni Erdélyt persze vagy a románok ünnepli a 100. Évet hogy Erdély az övék). Komolyan mondon nevetséges :D valaki megmagyarázná ezt a jelenséget?



2018. aug. 10. 03:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Peldaul mert igazsagtalanul buntettek meg magyarorszagot. Meg a trianon nem csak erdely, hanem sok mas terulet is.. Es mert jogtalanul es kegyetlenul gyilkoltak le anno az ott elo magyarokat.. Nem vagyok egy nagy hazaszereto, de ez meg engem is sziven ut ha ragondolok..
2018. aug. 10. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%

Én például ugyanazért és az hogy példátlan módon ellopták azt ami minden nemzetnek alapvető fontosságú joga.

Ma is azt vallom hogy törvényesen ratifikálni kell ahogy volt.

2018. aug. 10. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Politikailag hasznos!
2018. aug. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
53%
Mert igazságtalan volt. Ennek ellenére jogos a kérdés. Olyan, mintha azon bánkódnánk, hogy István győzött, nem Koppány. Most már tök mindegy, és fölöslegesek az olyan kérdések, hogy mi lett volna ha...? Nem úgy lett a történelem, hanem így, ezt kell elfogadni.
2018. aug. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

4. Ebben eggyetértek

És a többiekkel is együttérzek de már lassan 100 éve lejárt ez és még mindig ezen rágódni és a reménybem hinni ,hogy talán visszakapjuk kicsit már elnyúzott téma

2018. aug. 10. 11:20
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Nem csak igazságtalan volt, ahogy mások is írták, hanem jogtalan is. Csaláson, megtévesztésen alapult egyrészt, másrészt a célja Mo, mint vetélytárs gazdasági ellehetetlenítése volt.

Amikor személyeket ítélnek el család, megtévesztés alapján, azt a jog alapján helyre lehet, és lehetett a múltban is hozni.


Hogy lehet valakinek "nevetséges", amikor rendbe kéne hozni, helyre kéne tenni, legalább erkölcsileg -bár lehet anyagilag is- az elkövetett jogtalanságokat.

Arról nem is beszélve, hogy utódállamok semmit nem teljesítettek az akkor megígértekből. A teljes körű nemzetiségi önállóságból,pl.

Könyörgöm; írásos kiutasítással kellett elhagyni családoknak a szülőföldjüket; még 1928ban is voltak, akik félretolt vasúti vagonokban laktak.


Hogy lehet ez valakinek nevetséges, aki magyar nyelven él? Iszonyat.

2018. aug. 12. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
63%

Miért rágódnak sokan máig a Trianonon és Erdély elvesztésén?


A kérdés feltevése mögött óriási történel ismereti hiányosságokat és általános műveltség nélküliséget vélek felfedezni....

2018. aug. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerintem is nevetséges. Ezek az emberek ugyanazok a korlátolt kirakatmagyarok akik a Fideszre is szavaznak, mert ők ultrakonzervatívak, semmi sem jó nekik ami fejlődő, a múltban és a 100-200 évvel ezelőtti viszonyok között akarnak élni ma is. Nekem semmi bajom nincsen azzal hogy Erdély Románia része, tőlem nyugodtan maradhat az övék. Sőt, őszintén szólva azt sem bánnám ha Kelet-Magyarországot is Romániához csatolnák, akkor legalább nem kéne többet szenvedni a Fidesz rémuralmától.
2018. aug. 15. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
20%

Így is sokat utazgatunk A pontból B-be, nem értem miért nem lehetne még ennél is kisebb Magyarország. És hogy még Trianonon rágódnak az felháborító.

-Kisebb Magyarországot mozgalom-

2018. aug. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Micsoda hazaárulók vannak mint amilyen az utolsó kettő.Ha nem akartok a Fidesz uralom alatt élni, akkor költözzetnek el.Emiatt nem kell még az országodat még jobban lekicsinyíteni.
2018. dec. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!