Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kovácsok! Vagy akik ismerik a...

Kovácsok! Vagy akik ismerik a Lengyel szenet.!?

Figyelt kérdés

Több kovácsot megkérdeztem már, valaki a "kokszot" mondta (környéken nem kapható)

Egy másik azt mondta, hogy a lengyel szén+faszenet próbáljam meg. Megéri kovácsolni benne? Vagy nagyon füstölni fog?



#faszén #díszműkovácsolás #kovácsmunkák #lengyelszén
2018. aug. 10. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha apróságokról van szó próbálkozz elektromos kemencével!
2018. szept. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kindenképp a szén megoldás kell! Nincs kedvem elektromos kemencét beszerezni, a magyar árviszonyok között, én meg nem értek hozzá! Kipróbáltam a lengyel szenet kezdésnél füstöl de ha ég, akkor szinte alig...!
2018. okt. 8. 19:19
 3/4 anonim válasza:
Kollèga! A tiszta faszèn nem füstöl szintenegyàltalàn.A lengyel lànborsot hasznàljàk gyakran mèg.Gàzos kemencèn nem gondolkoztàl?Èn most azzal probàlkozok.Üdv.
2018. okt. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A lengyel szén , a pécsi kovácsszén és a koksz mind kéntartalmú mert kőszén eredetűek.Begyújtás után először füstölnek , és büdösek is , égetni kell egy darabig, hogy a kén elmenjen belőle.A faszén tisztábban ég és nem szennyezi az anyagot kénnel ezért késekhez,kardokhoz általában ezt használják. Viszont nem ad le akkora hőt és drágább is.
2018. nov. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!