Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy kell behangolni egy...

Hogy kell behangolni egy ukulelét?

Figyelt kérdés
Most kaptam egy ukulelét és mèg nincs hozzá semilxen hangoló eszköz.(már nézegettem).telefonon láttam erre kitalált appokat. Melyiket ajánljátok ha próbáltátok már?esetleg aki játszik ukulelén az tud valami módszert??

2018. aug. 13. 10:37
 1/1 Mojjo ***** válasza:
Bármelyik hangoló app tökéletes erre, gitarhangoló, meg hegedű, vagy épp zongora hangoló is. Tökmindegy, mind ugyanazt tudja. Ha csak nem bariton ukuleléd van, G, C, E és A a húrok alap hangolása. Viszont mindegyik hang ismétlődik oktávonként, így ha ennyire bizonytalan vagy a dolgodban, mint ahogy a kérdésből lejön, esélyes, hogy egy oktávval lejebb hangolnád, vagy feljebb kísételnéd meg (persze akkor el is szakad a húr), szóval szerintem keress az ismerősi körödben olyat, aki látott már húros hangszert (hegedül, csellózik, gitározik stb stb) és kérd meg, hogy mutassa meg, hogyan is megy a hangszered behangolása.
2018. aug. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!