Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zenekaros pólókat divatból...

Zenekaros pólókat divatból hordják vagy azért mert szeretik?

Figyelt kérdés
Legtöbbet AC/DC meg Metallicát szoktam látni
2018. aug. 13. 22:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


A válasz: is-is. Biztosan van, aki divatként hordja, de olyan is akad, aki azért hord ilyen pólókat, mert szereti a zenekart. Sőt talán van még egy variáció: mikor valaki egyrészt szereti a zenekart, másrészt egy filmben a kedvenc karaktere is hordja, és így azonosul vele. Ez egyfajta összetartozást szimbolizál. Illetve a film fanjai felé jelzi, hogy ő is a csapat tagja, tehát megint csak összetartozást jelez.

Mondok példát: A Supernaturalban Dean Winchester kedvenc zenekarai közé tartoznak a fent nevezettek, plusz még a Led Zeppelin is. Tehát az SPN fanoknak egy ilyen póló viselése több rétegű jelentéssel is bír. :)

2018. aug. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
Divatból nehezen hordanák, hiszen egyáltalán nem ez a divat jelenleg.
2018. aug. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Több esélyes a dolog.

Van aki csak azért hordja, mert tetszik neki a póló, de egyébként nem hallgatja a zenéjüket.

Én több dolog miatt is hordok ilyen pólókat:

- Amikor valakiknek a zenéje már a személyiségem részévé vált, érzelmileg hatnak rám akkor azt szeretném is kifejezni.

- Mivel a zenéjük közel áll hozzám, szeretném támogatni is a bandát, mind pénz, mind "reklámozás" tekintetében.

- Harmadrészt meg közösségformáló is a dolog, hovatartozásodat fejezi ki. Például megpillantják a pólódat és aki hasonló zenét hallgat, azzal "összekacsinthatsz", beszélgettek, barátság is kialakulhat. Másrészt a nem kívánt alakok, akik gyűlölik a rockot, metált, elkerülnek. És ez mindkét félnek jó. Egy ilyen póló gyakorlatilag úgy fejezi ki az ízlésvilágodat, a hovatartozásodat, hogy meg se kell hozzá szólalnod.

- Legkevésbé tartom fontosnak, hogy szerintem jól is néz ki, mondjuk egy Slipknot-os vagy akármilyen más póló kigombolt kockás ing alatt nekem tetszik.

2018. aug. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#3 vagyok: -1 "dolog", mert háromszor is írtam :D

Még azt is hozzátenném, hogy én csak azoknak a pólóját veszem fel, akik tényleg hatnak rám, és akiket tényleg szeretek, akiknek a zenéit rongyosra hallgatom.

Ellenkező esetben szerintem nincs is sok értelme.

2018. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
2#2 miért nem?
2018. aug. 14. 01:21
 6/7 A kérdező kommentje:
#3 én is így vagyok vele :D
2018. aug. 14. 01:22
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, ki volt az az észlény, aki lepontozott, de gratula neki! Nem kell velem egyetérteni, de ez is egy válasz, vélemény a kérdésre, és nem tartalmazott semmi sértőt!
2018. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!