Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Németországban Magyar jogsi?

Németországban Magyar jogsi?

Figyelt kérdés
Ha lassan már 4 éve élek németbe akkor hazamehetek megcsinálni a jogosítványt? Lehetséges ez? Itt nagyon drágának találom.

2018. aug. 14. 17:34
 1/10 A kérdező kommentje:
És ha otthon megcsinálom akkor el is fogadják itt németbe?
2018. aug. 14. 17:37
 2/10 anonim ***** válasza:
17%
nem fogadják el, ha tartósan itt élsz, akkor ajánlom, hogy vagy itt csináld, vagy ha megse, akkor menj haza, de azonnal irasd at nemetre. es meg mielott jonnek a nagytudasuak es eljezdenek uniozni, meg lepontoznak, en utanajartam es megkerdeztem tobb Führerscheinstellet is. tudjak miota elsz Nemetorszagban mikor jelentkeztel be es latni fogjak a jogsid mikor szerezted.
2018. aug. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Miért ne fogadnák el? Magyarország - egyelőre - ugyanolyan EU-tagállam, mint Németország, ergo a jogosítványt elfogadják mindkét irányban.


Kérdező: ha rendelkezel még magyar állampolgársággal és magyarországi lakcímmel, akkor tudsz Magyarországon jogsit csináltatni.


Ha megvan, célszerű honosíttatni, egyrészt nem kerül sokba, másrészt ha itt akarsz maradni, jobban mutat a helyi jogsi, harmadrészt így lesz egy német okmányod amivel akár személyazonosságot is igazolhatsz, negyedrészt (és ez tán a legfontosabb) a német jogsit nem kell tízévente megújítani (pontosabban most már van egy 15 éves csereperiódus, ami a fénykép aktualizálása miatt van, de nem kell orvosi vizsgálat meg hasonlók).

2018. aug. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
igen, gondoltam, hogy már az első ember nem fogja elhinni, de tenyleg igy van. az mas kerdes, hogy mennyire veszik szigoruan, de hivatalosan nem koteles elfogadni, EU ide vagy oda. ez kb olyan, mint a magyar rendszam. ha kifogsz egy kotegedos rendort, az bizony szivas. ezert irtam, hogyha haza is mesz megcsinalni, utana honositsd nemetre.
2018. aug. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan szedted ezt a baromságot, de szerintem ne terjeszd, hacsak nem akarsz még nagyobb hülyét csinálni magadból. Valaki már így is könnyesre röhögte magát, hogy ezt elhitette veled.

Az uniós jogosítványt - származzon az bármelyik tagországból - korlátozás nélkül elfogadják bármelyik EU-tagországban. Ez az EU egyik alapja.

2018. aug. 16. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%

A másik: a rendszám. Az teljesen jogos, hogy nem használhatod (általában hát hónap után, vagy ha életvitelszerűen az országban tartózkodsz).

Oka is van: ha itt élsz, itt koptatod az utat, itt szennyezed a levegőt, akkor tessék a gépjárműadót is itt fizetni. De természetesen ez alól is van kivétel: bemész a finanzamthoz és kérheted, hogy hadd fizesd itt az adót a magyar rendszám megtartása mellett. Engedélyezik. Sőt, van, hogy nincs is más választás. Ha Magyarországon hitelre vetted az autót és a banknál vannak a papírjai, nem is tudod lecserélni a rendszámot németre. Ilyenkor a fenti az egyetlen hivatalos megoldás, hogy ne szopassanak a fakabátok. Ha itt fizeted a gépjárműadót, lehet magyar rendszámod.

2018. aug. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
te tenyleg hulye vagy a temahoz, mar bocs, de olvass utana NEMET oldalakon, es mint irtam en megkerdeztem SZEMELYESEN is, gondolom te is utana jartal nem csak hallomasbol irsz... de ha gondolod elkuldom neked a levelezest, amit a rosenheimi Fuhrerscheinstelle irt. biztos ok rosszabbul tudjak, mint te.
2018. aug. 16. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

de tessek itt a link is a hivatalos oldalukrol:



Ein ausländischer Führerschein berechtigt nicht zur Teilnahme am Straßenverkehr in der Bundesrepublik Deutschland,


"wenn Sie zum Zeitpunkt des Erwerbs der ausländischen Fahrerlaubnis Ihren ordentlichen Wohnsitz in der Bundesrepublik Deutschland hatten,"



[link]



szoval te ne jarasd le magad a hulyeseggel, en tudom mit beszelek, te nem. utanajartam. vagy atiratod azonnal, vagy itt csinaltatod. Nem koteles elfogadni a kulfoldi jogsit, ha tartosa itt elsz, hiaba Unio. es pont. Es irhatod, hogy de-de, attol az meg nem lesz ugy.

2018. aug. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
De nem!
2018. aug. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Rick Mave ***** válasza:

A kérdés az, hogy mi a kérdés...


".....akkor hazamehetek megcsinálni a jogosítványt?" Mit értesz azon, hogy "megcsinálni" – egy új jogosítvány szerezni vagy egy meglevő jogosítványt meghosszabbítani a lejárta után?


A #8)-nál szereplő linkből (bmvi.de) mindent meg lehet tudni, legfeljebb az eredmény kicsit (nagyon) más, mint amit a linket megosztó kihámozott belőle (ill. pl. belinkelte a mondat elejét, a folytatást viszont nem).


Szóval:


Ha egy új jogosítvány megszerzéséről van szó, akkor:


"Ein ausländischer Führerschein berechtigt nicht zur Teilnahme am Straßenverkehr in der Bundesrepublik Deutschland,

- wenn Sie zum Zeitpunkt des Erwerbs der ausländischen Fahrerlaubnis Ihren ordentlichen Wohnsitz in der Bundesrepublik Deutschland hatten."


Magyarul: ha már 4 éve Németországban élsz – itt vagy állandóra bejelentve -, de nincsen jogosítványod, akkor hiába mész haza és szerzed meg ott a jogosítványodat, ezzel nem vezethetsz autót Németországban (átmenetileg sem).


Ha viszont van egy érvényes magyar jogosítványod korábbról, tehát mielőtt állandóra bejelentkeztél Németországban, akkor ezzel a jogosítvánnyal vezethetsz Németországban egészen a jogosítvány lejártáig. Ehhez a megfelelő passzus a szövegből:


"Besitzen Sie einen Führerschein aus einem Mitgliedstaat der Europäischen Union (EU) .... bleibt er in der Regel auch nach Wohnsitznahme grundsätzlich bis zum Ablauf seiner Geltungsdauer weiter gültig."


Magyarra fordítva: Amennyiben Ön rendelkezik jogosítvánnyal az Európai Unió valamelyik tagországából ..... , ez általában érvényben marad állandó Német Szövetségi Köztársaságban lévő lakhelyre bejelentkezés után is (= auch nach Wohnsitznahme in der Bundesrepublik Deutschland) a jogosítvány érvényességi idejének a lejártáig (= bis zum Ablauf seiner Geltungsdauer weiter gültig).

2018. aug. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!