Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Telefonvásárlásnál jogomban...

Telefonvásárlásnál jogomban áll, addig ki nem fizetni, amíg nem győződtem meg róla hogy az eszköz hibátlan?

Figyelt kérdés

Nos. Rendes elektronikai üzlet, hivatalos. Holnap megyek átvenni a telefont, számomra nagy értékű a telefon (120.000 FT ) és nem szeretném hibásan át venni.

Jogomban áll, addig ki nem fizetni, míg be nem kapcsoltam és teszteltem hogy a telefon működő képes?


Vagy, csak fizetés után, de kötelesek elfogadni?

Csak mert úgy tudom, nem vagyok köteles, mert ha sérült a termék, így nem is áll jogomban átvenni. Vagy rosszul tudom?


2018. aug. 20. 18:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Stimmel, de nem az van, hogy nem áll jogodban, hanem az, hogy nem vagy köteles.

Szerintem.

2018. aug. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Kíváncsi vagyok jogilag mi az igazság. Egy hónapja vettünk új telefont üzletben és nagyon meglepett, hogy addig nem kapcsolhatják be ( eladó állítása szerint) amíg nem vettük meg. Pedig pont emiatt mentünk üzletbe... :/
2018. aug. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézzétek a dolgot a másik oldalról: ha bemész az üzletbe, hogy vennél egy új telefont, majd a kezedbe nyomnak egy olyat, ami már ki van bontva, feltépve a biztonsági matrica, összeujjlenyomatozva, menü elnyomkodva - csak mert az ügyfél ki akarta próbálni vásárlás előtt, majd meggondolta magát - elfogadnád vagy húznád a szádat?

Azért van a készülékre garancia, hogy ha nem működik, hibás, stb., ki tudd cseréltetni, megjavíttatni vagy adott esetben másik modellre cseréltetni vagy visszakérni az árát.

A közértben sem kóstolod meg a kenyeret, mielőtt kifizetnéd (kivéve, ha az a fajta paraszt vagy, ki igen).

2018. aug. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!