Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha van egy ötletem, de ezt...

Ha van egy ötletem, de ezt már előttem valaki feltalálta, viszont az én kivitelezésem teljesen más, de funkciójukban ugyanazt tudja, azt lehet sajátként árulni?

Figyelt kérdés

2018. aug. 23. 09:42
 1/6 anonim válasza:
Szerintem nem, mert akkor lényegében nem találtál fel semmi újat. Viszont ha olyan hasznos alkatrészek vannak benne, amit te találtál fel és van rá igény, akkor magát az alkatrészt azt lehet szabadalmaztatni. Pl a hűtőt nem találhatod fel, mert már létezik, de ha olyan alkatrészt találsz fel hozzá ami működik és jobb, mint az eddigiek, akkor azt már elismerhetik saját találmányként.
2018. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A mobiltelefont is valaki feltalálta, mégis több gyártó van, saját verzióval.


Szóval természetesen lehet, de ágazat specifikus, hogy mikortól lehet más verziót piacra dobni, stb.

2018. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen kérdésekre való a szabadalmi ügynök.
2018. aug. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 csatrad ***** válasza:
barmilyen eredetisegi esettel csak akkor lehet baj, hogyha az eredeti feltalaloja el a joggaval. Ez viszont meglepoen ritka az anyagi vonzata miatt. Hacsak nem eri meg neki, akkor figyelmen kivul fogja hagyni a masolatokat.
2018. aug. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem. Köszi a válaszokat! :D
2018. aug. 23. 13:37
 6/6 anonim válasza:
Az hogy más feltalálta az nem jelent semmit. Ha van is rá szabadalma akkor annak ismeretében lehet dönteni a bitorlásról. Ha a kivitelezésed nem esik bele a szabadalom oltalmi körébe akkor jogilag teljesen tiszta vagy, ha pedig beleesik akkor is nekik kell elindítani a bitorlási pert, mondjuk ha megnyerik azt visszamenőlegesen a gyártástól kezdve követtek el bitorlást, szóval az akkor nagy pénz lesz.
2018. aug. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!