Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Zöldhulladék/szerves hulladék...

Zöldhulladék/szerves hulladék elszállítását szeretném kezdeményezni, nem tudom, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Manapság ugye egyre fontosabbá válik hogy szelektíven gyűjtsük a hulladékot, viszont például a konyhai szerves hulladékot és a zöldhulladékot nem olyan könnyű szelektíven gyűjteni, az megy a vegyeshulladék közé. Persze ahol kertes ház van, ott lehet komposztálni, de aki lakótelepen lakik (ahogy én is), ez nem oldható meg, pedig rengeteg szerves hulladék keletkezik...

Ezért gondolkodom már rajta egy ideje, hogy mit lehetne tenni, hogy akár országosan, a nagyobb városokban (mert kisebb településeken azért sok kertes ház van) a lakótelepeken a szerves hulladék elszállításra kerüljön. A legjobb ötletnek még az tűnik, hogy ugyanúgy, mint a műanyag-és papír esetében, konténert lehetne kihelyezni és azt szállítanák el hetente, vagy ilyesmi. A gond az, hogy 20 éves fejjel fogalmam sincs, hogyan lehetne ezt az ötletet megvalósítani, hogyan kezdeményezhetnék?

Vagy ha lenne jobb ötlet, arra is kíváncsi lennék, érdekel mások mit gondolnak erről.



2018. aug. 24. 18:08
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Maga az ötlet remek. Valóban, a lakótelepeken ez nincs megoldva, minden a kommunális szemétbe kerül. De a kivitelezéshez - sajna - nekem sincs ötletem, és ebben a témában elég szkeptikus vagyok.

Kis hazánkban, ha valakinek nem fűződik érdeke hozzá, csakúgy mások jólétéért nem feccölnek bele pénzt, főleg, ha le is nyúlhatják.

Persze megpróbálhatod előadni a polgármesteri hivatalban, esetleg e-mailben, hátha mégis lesz belőle valami. De ne várj túl sokat.

2018. aug. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igen tudom, sajnos igazad lehet.. azért adok neki egy esélyt, hátha.
2018. aug. 25. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!