Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szokjak le a csúnya...

Hogyan szokjak le a csúnya beszédről?

Figyelt kérdés

Nagyon csúnyán beszélek. Szinte minden második szavam valami csúnya szó. Már sokan megjegyezték ezt és igazság szerint engem is nagyon idegesít, de már annyira megszoktam, hogy egyszerűen nem tudom elhagyni ezt a rossz szokásomat.

Már próbáltam azt is, hogy direkt figyeltem a beszédemre, de egy idő után elfeledkeztem róla és megint csúnyán beszéltem.

Hogyan szokhatnék le róla?

Valami tipp esetleg?

Ha közületek van ilyen, hogyan szoktatok le róla?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2018. aug. 24. 22:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A megszokott káromkodós kifejezések helyettesítsd be valami normál szóval. Vagy pedig amikor mondanád, maradj csendben. A lényeg, hogy figyelj oda a beszédedre. Az sem mellékes, hogy milyen környezet vesz körül, mert én is tapasztaltam, hogy káromkodós társaságban, szinte rámragadnak ezek a szavak.
2018. aug. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is sokat használtam a b+ kötőszót, aztán rászoktattam magam a basszuskulcsra, ami később basszusra rövidült. :)

Nem mondom, hogy könnyű volt, de sikerült.

A másik, ami indulatszóként megmaradt, az a p*csába... hát ezt sajnos, ha erős felindulás ér, nem tudom kikerülni.

2018. aug. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
69%
nemtombazzegénse
2018. aug. 25. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Hasonlo cipoben jarok(nekem meg mondjuk sosem mondta senki de en elkezdtem szegyellni magamat miatta...) Jelenleg kulonbozo behelyettesitgetest probalok. Pl.: a f*zom helyett “oh, ne mar!” Vagz “de ne mar!” Sokat hasznalom meg a fenebe szot pl a “p*csba” helyett. Akkor a “ku**va eletbe” helyett: “kurta eletbe” es a tobbi. Ami meg nekem sokat segit az az olvasas. Mindenfelet. Minel tudomanyosabb egy cikk, annal jobb, mert akkor egyre magasabb szinten irja le es annal tobb szinonimat hasznal. Ugyanis a “kurta eletbe” elegge infantilisnek hangzik...
2018. aug. 27. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!