Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ebay-en vissza küldeni kockáza...

Ebay-en vissza küldeni kockázatos?

Figyelt kérdés
Rendeltem egy e92 diffuzort a kocsimhoz , a képeken egy új volt nekem viszont egy használt darabot küldtek ki ami törött és használhatatlan így irtam nekik hogy szeretném vissza küldeni azt írták küldjem vissza hozzájuk (litvániába) hogy betudják vizsgálni ? nem kis összegről van szó , mi van ha vissza küldéskor azt mondják nem kapták meg vagy hasonló mennyire kockázatos ez van rá esély hogy vissza kapom a pénzem vagy buktam 40000forintot ?

2018. aug. 25. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha csomagkövetéssel adod fel, akkor látod hogy hol jár, és azt is hogy átvették, dátumra pontosan.
2018. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
tehát akkor nem tudják azt mondani hogy elveszett a termék ? mert így eléggé átejtve érzem magam egy új terméket vártam erre egy használt törötett kaptam és félek ha vissza küldöm akkor nem látom többet se a pénzem se a termékem
2018. aug. 25. 11:50
 3/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy nyomkövetett a visszaküldött termék, már igazolja hogy náluk van megint. Innentől kezdve persze bármit történhet, de egyelőre ne nézd ki a litvánokból a magyar simlisséget meg egymás átverését ott ahol csak lehet.

Tévedés történt, ők felajánlották annak valamilyen szintű jóvátételét. Vagy bizalmat adsz egy vadidegennek hogy nincs rossz szándéka, vagy akkor ne küldd el. Ezt a kockázatot mindig mindennel meg kell tenned.

2018. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hát az nem tévedés szerintem hogy új termékeket hirdetnek egy tuning cégként elő adva magukat aztán én meg kapok egy tök használt terméket ami ráadásul még hibás is ! Ezek után nehéz megbizni bennünk , de azt irták küldjem vissza bevizsgálásra lehet meg teszem akkor ! Köszönöm a segítséget remélem nem lesz baj
2018. aug. 25. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Még nézz szét az Ebay szabályzataiban és lehetőségeiben hogy mi védi a vásárlót. Én nem vagyok jártas ebben mert még nem volt panaszom, de úgy tudom hogy valami 30 napig lehet vitát nyitni, aminek sikertelensége esetén visszakapod a pénzed, így még kevésbé tudnak átverni.
2018. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
az a baj hogy a 30nap már letelt :/
2018. aug. 25. 12:22
 7/9 anonim válasza:
Postanal dolgozom. Nem nagyon szoktak visszakuldeni nekik csomagokat.Visszakuldese ertekkel egyutt, kulfoldre lehet tobbe kerulne mint amennyit er :/ Kockazat nagy, hiszen kitudja hogy odaer e es foglalkoznak e vele. Viszont hasznalhatatlan is. Sehogy sem josz ki jol :(
2018. aug. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szia ! Tegnap elött föladtam a postán ! Ebayen az eladóval beszéltem hogy küldjem vissza és vissza fizetik a pénzt , próbálom rávenni őket hogy a vissza küldési díjjat is állják hisz nem az én hibámból kell vissza küldjem ! Nyomonkövetést mondtam az iq harcos postásnak , hát az ott van a sarokba azt mondta mutatva pár számra úgy hogy elvileg posta oldalán nyomon tudom követni ha meg a pénzt nem fizetik vissza ebayes üzenetre hivatkozva szólok aki az illetékeseknek ez a terv
2018. aug. 30. 13:13
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha Paypallal fizettél akkor Bukta.

Nekem már volt h nem jött meg cucc, az ebay kifizette, majd behajtották az eldón valószínű. Ennek annyi a feltétele hogy semmiképp ne előre utalással legyen fizetve. Az ebaynek kell jelenteni az esetet mindenképp. Fotóval. Az hogy az eladónak írtál, még nem biztosíték.

2020. júl. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!