Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha kérek az orvostól táppénzes...

Ha kérek az orvostól táppénzes papírt, de mégis elmegyek dolgozni, akkor lesz ennek valamilyen jogi, vagy bármilyen következménye?

Figyelt kérdés

Ma voltam orvosnál, a doki megkérdezte, hogy akarok-e táppénzre menni és mikortól. Na most a helyzet a következő: lehet, hogy tüdőgyulladásom van,lehet hogy nincs. Beutaltak röntgenre. Azt mondtam, hogy kérek táppénzt, mert ha tényleg tüdőgyulladásom van, akkor azt inkább kipihenném itthon.


Ha viszont csak egy szimpla megfázás, akkor visszamennék dolgozni. Ha megkapom a táppénzes papírt majd a kezelés végén, de addig megyek dolgozni, lehet ennek valami következménye? Inkább nem kellett volna kérnem?


Én úgy gondoltam, hogy nem baj ha van táppénzes papír, max nem adom le a munkahelyemen, ha bemegyek dolgozni. De édesanyám bekavart, azt mondta, hogy ha már táppénzre tettem magam, nem dolgozhatok....szerintem ez nem így megy.



2018. szept. 3. 11:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amennyiben az orvos táppénzre vett, de Te úgy döntesz, hogy így is bemész dolgozni, és nem adod le a munkahelyeden a táppénzes iratot, annak semmiféle jogi következménye nem lesz.

Más következményei viszont lehetnek, mondjuk egy tüdőgyuszival összeszedett szövődmény. Mi ér vajon többet? A pár napra számfejtett teljes munkabéred, vagy az egészséged? Szíved joga eldönteni.

2018. szept. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ma délután megyek az eredményért, ha komoly baj van, nyilván nem megyek vissza dolgozni, hanem pihenek, ahogy ezt fent is leírtam. Köszönöm a választ.
2018. szept. 3. 12:22
 3/5 A kérdező kommentje:
Nincs tüdőgyulladásom, nincs semmi baj. :) Csak gondoltam leírom.
2018. szept. 4. 19:08
 4/5 anonim ***** válasza:
#1-es vagyok, örülök neki, hogy semmi komoly, vigyázz magadra!
2018. szept. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2018. okt. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!