Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az iskolában mindig csúfolnak,...

Az iskolában mindig csúfolnak, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Közepsulis vagyok, 9 most járom.Állandóan piszkálnak

Elegem van már sok basztatásból.Ma egyik gyerek mondta:"egyik szemem nagyobb mint a másik"a szememmel baj van születésem óta igy vagyok. Osztályban mindenki nevetett,majd nem elsírtam magam. És ez már vagy 6-dik óta megy és most lett elegem.Szüleimet meg nem akarom rájuk hivni, osztalyfönököm meg nem csinal semmit.Bocsi a helyesírási hibákért.



2018. szept. 14. 15:04
 1/3 anonim válasza:
Próbáld neg elengedni. Nem te leszel kevesebb attól, ha ezt csinálják. Rosszindulatú az ilyen aki ezzel viccelődik.
2018. szept. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Feleld azt, hogy ezt az egetrengető újdonságot egyedül fedezte fel, vagy segített neki valaki?! Aztán kérdezd meg, hogy mit javasol, mit tegyél, hogy egyformák legyenek? Rögtön ki fog zökkenni... :)
2018. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 2*Sü ***** válasza:

> Elegem van már sok basztatásból.Ma egyik gyerek mondta:"egyik szemem nagyobb mint a másik"a szememmel baj van születésem óta igy vagyok. Osztályban mindenki nevetett,majd nem elsírtam magam.


Bocsánat, de az másik gyerek kimondott egy olyan igazságot, amit te is, meg mindenki más is tudott régóta. Akkor történt valami érdekes? Amit a 2. válaszoló írt, az lett volna a helyes eljárás. Pont azért csesztetnek, mert csesztethető vagy. Ez egy hatalmi harc, amin úgy lehet felülkerekedni, ha érezteted a másikkal, hogy ez nem sikerült neki.


Én biztos valami olyasmit válaszoltam volna, hogy: „Ez bizony mindenki számára köztudott tény. Azt viszont kevesebben tudják, hogy cserébe viszont a másik szemem sokkal kisebb, mint az egyik. De ez nem baj, sokkal rosszabb lenne ha az egyik fülem lenne nagyobb, mint a másik három. A te szemeid viszont szabványosan egyformák… Főleg a bal. Nem szoktad összekeverni őket?”


Egy ajánlott videó:

https://www.youtube.com/watch?v=--3iSh4TA0M


A videóhoz annyit fűznék hozzá, hogy ha szimplán csak válasz nélkül hagyod az ilyen cikizéseket, az nem feltétlenül éri el a célját, mert a gesztusaidból, a bezárkózásodból, az arckifejezésedből is le tudják szűrni azt, hogy neked ez kényelmetlen, és megint csak ők győztek. Azt kell elérned, hogy tényleg ne érdekeljen, bármit is mondanak rád. Mert van nem igaz, és akkor miért kellene szégyenkezned valamin, amilyen nem vagy, vagy igaz, akkor meg miért is kellene harcolnod a nyilvánvalóval. Reagáld le az ilyen cikizéseket, de tényleg ne érdekeljen a másik célja vagy stílusa. A kimért, higgadt, derűs, sőt akár udvarias választól kizökken a szekáló, nem képes elérni a célját, hogy ő határozza meg azt, hogy te hogy érzed magad.

2018. szept. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!