Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Diákmunkán táppénz?

Diákmunkán táppénz?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy diákmunkán vagyok, a szövetkezet "szabályban" elvileg úgy van benne, hogy táppénzt kell vinni, ha nem tudok menni dolgozni, illetve fél órával minimum korábban kell jeleznem, ha bármilyen okból kifolyólag késnék/nem tudnék bemenni dolgozni. Szövetkezetnél MÁSFÉL hónapja kikértem a szerződésem (mert anno nem kaptunk) azt igérték keresni fognak a szerződés miatt, de azóta semmi. Valaki tudna segíteni esetleg jogszabályt keresni arról, hogy diákmunkán valóban kötelezhetnek-e táppénzes papírnak a vitelére?

2018. szept. 16. 21:46
 1/7 anonim ***** válasza:
78%

Nyilván jelezni kell, ha nem tudsz menni dolgozni.

De hogy mik a további teendők, azt a közvetlen felettesed meg tudja mondani.

2018. szept. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezzel csak annyi a problémám, hogy egy arrogáns szadista elmebeteg a főnököm :D
2018. szept. 18. 21:43
 3/7 Metionin ***** válasza:
Diákmunkán nincs táppénz. Szólni kell ha nem tudsz menni és orvosi igazolást kell vinni.
2018. szept. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt valahogy gondoltam, hogy nem fizetnek táppénzt, csak az a probléma, hogy táppénzes papírt kérnek tőlünk, amit egyre kevésbé szeret a háziorvosom, mivel ugye csak SZJA-t fizetnek utánunk.Erre milyen jogszabály, törvénykezés van, ami "védene", hogy ne kelljen táppénzest vinni (kötbéreznek ha sima orvosit viszek).
2018. szept. 19. 22:00
 5/7 Metionin ***** válasza:
8 évet diákmunkáztam de ilyet még nem hallottam. Eleve ki se adhatja a doki a táppénzes papírt egy diáknak mert diák nem jogosult rá. Sima orvosi igazolást adhatna csak és ezt lenne kötelező elfogadni a szövetkezetnek.
2018. szept. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Erről van valahol munkatörvénykönyvbe jogszabály?
2018. szept. 21. 16:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnos jogszabállyal nem tudok szolgálni, de én is diákként dolgozom és a te eseted velem is előfordult korábban. Sőt, velem szemben a Job-Force és az Y Generáció is odáig merészkedtek, hogy orvosi zárójelentést követeltek rajtam, amiért a futás közbeni bokasérülésem miatt azon a héten nem tudtam kimenni a partnereikhez dolgozni. Természetesen nem bocsájtottam egyikük rendelkezésére sem, mivel eltúlzottnak éreztem a követelésüket. Sima orvosi igazolást vittem nekik, amivel ugyan a fizumból való levonásokat megúsztam, de többé nem dolgozhattam általuk, azóta is magam alatt vagyok. :D


Én úgy gondolom, hogy egy sima orvosi igazolást is kötelesek elfogadni. Nem is értem milyen jogon kérnek táppénzes papírt, ha egyszer nekünk táppénz sem jár...

2018. szept. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!