Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 22 eves vagyok es kb 6-7 eve...

22 eves vagyok es kb 6-7 eve cigizek. Probaltam leszokni de nem megy.1 honapig birtam e cigivel es kb meg 1h ot tisztan de vegul ragyujtottam. Hogyan tudnam lerakni?

Figyelt kérdés

2018. szept. 17. 02:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Tudom ajánlani Allen Carrera - Rövid úton leszokni a dohányzásról című könyvét. Neten is megtalálhatod, akár hangoskönyv formában is.
2018. szept. 17. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

E-cigit én is csak egy hónapig bírtam, de nem leszokni akartam vele, azzal hogy?

Csak úgy lehet abbahagyni a dohányzást, hogy nem gyújtasz rá. Egy biztos, hogy amióta nem szívok gyári cigarettát, hanem tekerem (nem töltöm!) sodrós dohányt használok (kék 30g Marlboro) nincs sóvárgás! Persze rágyújtok, mert szeretek dohányozni, de akkor gyújtok rá csak, ha van rá lehetőségem, előfordul, hogy napközben egyáltalán nincs, még sincs bennem az az érzés, (mint gyári ciginél), hogy úúúú de rágyújtanék.

Átszokni rá nehéz volt.

Előfordult már, hogy vettem egy doboz cigarettát, avagy ha megkínáltak elszívtam egy gyári cigarettát, utána eltelik fél óra és ráakarok gyújtani, teljesen mindegy mit csinálok éppen, azon kattog az agyam, hogy rá kéne gyújtani, ha tekerem ilyen nincs. Szóval egy ideje elutasítom, ha megkínálnak, ami a másik oldalról nézve mindig értetlenkedést szül.

Megoszlanak a vélemények, hogy egészségtelenebb-e vagy sem, ahogy egyébként az e-ciginél is. Én azt javaslom, hogy próbáld ki, eleve az, hogy akkor tekered meg a cigidet, amikor rágyújtanál már egy olyan helyzetet teremt, hogy nem tudsz lépten-nyomon rágyújtani, sokkal kevesebbet dohányzol. Gyári cigiből nekem 1 doboz/nap volt az adagom, tekerősből 10 szálnál többet nem szívok 1 nap. 1 30g-os dohány 1 hétig elég, forintálisan ez kb. 6200 forint 1 hónapban!

Az is lehet, hogy mire megtanulsz tekerni, már eleged lesz az egészből, s inkább leszoksz! Van ilyen ismerősöm is!

Az E-cigivel az a gond, hogy bele tudsz pippantani egyet-kettőt is, folyamatosan fenntudod tartani a nikotinszintet, ezért sem tudom elképzelni, hogy lehet egy lépcsőfok a dohányzás és a nemdohányzás között. A tekerés/sodrás pedig a rágyújtás gyakoriságát 100%, hogy csökkenti, ha másért nem, a körülményessége miatt, így én inkább eltudom képzelni azt, hogy arról kvázi könnyebb "lejönni" mint az E-cigiről, avagy a gyári/töltött cigiről.


Úgy egyébként meg minden leszokott ismerősöm azt mondja, hogy nem kell rágyújtani, szóval, hogy erre nincs egy többoldalas útmutató, el kell felejteni a rágókat, tapaszokat, stb. Mind úgy szokott le, hogy másnap már nem gyújtott rá, aztán kitartó volt, kibírta, soha nem esett vissza! Mind azt mondja, hogy nagyon nehéz volt.


Amit még tapasztaltam, mint különbség, hogy nincs az, mint gyári ciginél (tudom, hogy sokaknál annál sincs), hogy reggel felkelek, fáj, nehéz a tüdőm, ha teszem azt haverokkal leültünk előtte való nap piálni, őrületesen rosszul vagyok reggel, az orrom elvan dugulva, a torkom mindig váladékos, büdös vagyok stb. Ez mind megszűnt miután elhagytam a gyári cigarettát. A tekerős sem rózsa illatú, csak az megfelelő papírnál (vékony, ultravékony) nem füstöl amíg nem szívsz bele! Volt olyan időszakom, amikor 2 hónapig nem dohányoztam, a gyári cigaretta után egy kimondottan jó érzés, kiváltképp a reggelek, a mostani állapot között és az akkori pár hónapos nemdohányzási időszakom alatti állapot között érzésben nincs különbség! Ezt lehet, hogy sokan nem fogadnák el, az is lehet, hogy embere válogatja, de én így vagyok vele! Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne szokjál le, hanem azt, hogy én hiszem, hogy a sodrás lehet egy átmenet a dohányzás és a nemdohányzás között. Ettől függetlenül fenntartom azt, hogy leszokni csak úgy, hogy azt mondod, holnaptól nem, ez volt az utolsó szál cigi és slussz-passz!

2018. szept. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!