Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lesz baja a cefrének, ha több...

Lesz baja a cefrének, ha több részletbe dolgozom fel a gyümölcsöt?

Figyelt kérdés
Helo, olyan kérdésem lenne, hogy birsalmából csinálnék cefrét, viszont nincs időm feldolgozni az összeset egy nap alatt. Lesz valami baja a cefrének, ha később öntök még hozzá érni való gyümölcsöt?

2018. szept. 17. 07:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Megrohadhat!
2018. szept. 17. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A párlatra ügyelj, mert a fás gyümölcsökből (sok kősejt) sok metanol is keletkezik.
2018. szept. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Lesz. Igyekezz arra, hogy 1-2 nap alatt az adott erjesztőedényt legalább a 3/4-éig megtöltsd s aztán ne adj hozzá több gyümölcsöt. Miért nem használsz több, kisebb erjesztőedényt, ha egyszer nem megy egyszerre mind?

Mivel pépesíted? Már 3 éve tervezem, hogy csinálok én is (birskörtéből), de mindig elvetem, idén tényleg nekiugranék a dolognak, (mert idén sok van) csak tartok attól, hogy a gyári elektromos húsdaráló nem bírna el a feladattal.

2018. szept. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Megforralom és fúróba szorított keverőszárral pépesítem + ugye pektin bontó.

Én is idén csinálok először, a megy már kész. Ki is van főzetve

2018. szept. 17. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!