Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik vágdossák magukat azoknak...

Akik vágdossák magukat azoknak mire jó?

Figyelt kérdés
Az ,, inkább kívül fájjon mint belül,, meg hasonló elméleteket én személy szerint elég nagy hülyeségnek tartom. De annyi fiatalt látok akik vágdossák magukat.. Miért teszik ezt? Valaki el tudná magyarázni?😅
2018. szept. 17. 20:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Szeretnék magukra felhívni a figyelmet, hogy elhanyagoltnak érzik magukat.
2018. szept. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Teljesen egyetértek az elsővel.Önsajnálat,feltűnési viszketegség vagy akár divat.Aki tényleg öngyilkos akar lenni az meg is teszi.Ezek akik csak vagdossák magukat,eszük ágában sincs meghalni...
2018. szept. 17. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Minek ítélkezel, ha fogalmad sincs a helyzetükről?

Igen, tényleg van, aki divatból csinálja, de nagyon is sok ember létezik, aki a lelki fájdalmak elől menekül a fizikaiba. Amíg ezt nem élted át az adott személy fejével (hiszen mindenkinek más a tűrőképessége), addig nincs jogod kijelenteni, hogy hülyeség.

Én is karcolgattam magam (vagdosásig, súlyos sérülésig nem jutottam szerencsére), mert általánosban totálisan kiközösített az osztályom, volt egy fiú, akit nagyon szerettem, jóban is voltunk, de megutált és folyamatosan szidott, csúnyának, ocsmánynak nevezett és végeredményben teljesen tönkrementem lelkileg akkor. A grátisz a barátnőm volt, aki szintén hátba támadott.

Igen, lehet most menőzni, hogy bezzeg mások ezt meg azt is kibírják, de itt rólam volt szó, egy olyan kislányról, akit mindig is bántottak kisebb-nagyobb mértékben és a mai napig nincs rendben teljesen az önbizalmam.

2018. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja és a vagdosásnak az esetek 99 százalékában nem az öngyilkosság a célja ja és mutogatás sem jellemző, sőt. Nem véletlenül hordanak az ilyen emberek általában hosszú ujjú ruhát, amit nem szeretnek levenni.
2018. szept. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Oké, nyugodj meg 3.:D nem ítélkeztem, csak fel tettem egy kérdést. Akkor nem hülyeség, jó ,vissza szívom😂 De attól miért enyhülne a lelki fájdalom, hogy fizikai fájdalmat okozol? 😶
2018. szept. 17. 21:16
 6/7 anonim ***** válasza:

Személy szerint bizonyítási vágy magamnak, szeretem a sebhelyeket, és ha szarul érzem magam/megbántanak (itt már csak idegenekre gondolok, mert évek óta ismerőseim sincsenek szerencsére) akkor +1 csík. De gondolom mindenki más miatt csinálja.


F

2018. szept. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele:ha épp erősen fáj valamid, te arra koncentrálsz vagy az egyéb problémáidra?

Ennyi a magyarázat. Nem mindenkinek "jön be" a módszer (amúgy egyáltalán nem is ajánlom senkinek, hogy kipróbálja), de sokaknak igen és azáltal, hogy a fizikai fájdalomra figyelnek, pillanatnyilag háttérbe szorul a lelki. A probléma az, hogy a vagdosás is olyan, mint a drog, nagyon könnyű elkezdeni, de abbahagyni piszok nehéz, mert egyre több és erősebb sérülés kell, hogy elérd velük a célt.

2018. szept. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!