Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen kés élező követ (fogalm...

Milyen kés élező követ (fogalmam sincs a pontos nevéről) vegyek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kés élező követ (?!) venni/rendelni, viszont nem tudom honnnan és milyet érdemes, aki ebben otthon van tudna segíteni?

2018. szept. 20. 20:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha csupán sima fenéshez akarod használni, gyakorlatilag nagyobb áruházban is találsz (pl. OBI stb.). 200-400 Ft.

A szemcsefinomság is számíthat, ezért olyat keress, ami a két oldalán különböző (két színű).

De otthoni használatra az ovális (kaszakő) is alkalmas.

A "profibb" fenéshez a "munkadarab" széntartalma is mérvadó, ezért a fenőkő szemcsefinomsága sem mindegy, de azokat "olajban" kell megmunkálni (fenni).

2018. szept. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Az előttem szóló tökéletes válaszához még annyit tennék hozzá, hogy emergency módon (tehát kellene élezni, de nincs mivel) egy kerámia bögre lefelé fordítva, és az alján párszor végig húzva a pengét, is élezi a kést... igaz, ez csak érdekesség, bocs, ha off... :)

2018. szept. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
A szemcsefinomság minnél nagyobb annál élesebbé tudom élezni a kést? És amúgy tudatlanságomból kifolyólag miért kell 2 különböző szemcsefinomságú oldala legyen?
2018. szept. 21. 17:08
 4/4 anonim válasza:
Mert a durva szemcsés oldala az nagyoláshoz élszög kialakításhoz esetleg egy nagyobb munka után, a finom szemcsés oldala pedig az élsorja finomításához kell. Én a Haidu fenőkövet ajánlom.
2018. okt. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!