Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 1hete vettek fel az uj munkahe...

1hete vettek fel az uj munkahelyemre. Ma elmaradt a mensim nemkizart hogy terhesvagyok 1eve mar h probalkozunk babaval de eddig nem jott oszze. Es lehet h most megis.1eves szerzodest kaptam. Elkuldhetnek? Persze szeretnek dolgozni amigtehetem.

Figyelt kérdés

2018. szept. 21. 18:48
 1/8 anonim ***** válasza:
64%
Védekezni kellett volna. Igen, elküldhetnek. Ha én munkáltató lennék, én sem azért vennék fel munkaerőt, hogy egy hét után terhesszabadságra menjen, vagy ha nem megy akkor minden reggel hányjon a munkahelyen meg támogatni kelljen mindenben. Előtte el kellett volna dönteni hogy a szex a fontos vagy a munka, illetve ha már az előbbi, akkor legalább venni fel óvszert vagy használni fogamzásgátlót.
2018. szept. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Védekezni kellett vna... Olvass mar. Egy eve hogy probalkozunk de nem jott ossze eddig.. Es most lehet megis. De ha nem tudod vegig gondolni a kerdest ink ne irj hozza!
2018. szept. 21. 20:30
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
A végeredmény szempontjából teljesen mindegy, hogy hogyan értelmezi az egyes. Igaza van: neked kell eldönteni, gyerek vagy munka. Nagyon jól tudod, hogy a kettő nem fog együtt menni, és a munkáltató sem fogja tolerálni.
2018. szept. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen. Elis volt dontve. 5Evig dolgoztam. Az 5. evben szerettunk vna babat. De nem jott ossze. Majd mikor mar feladtunk a baba programot leszamoltam a regi munkahelyemrol hogy a masik munkahelyet megprobalom. aztana kesobb valamikor vissza terunk a babadologra. De valoszinu a baba mar akkor uton volt mikor leszamoltam. Csak ugye a mensim most maradt el most derult ki...
2018. szept. 22. 14:09
 5/8 anonim ***** válasza:
45%
és ez meg kéne hogy hassa a jelenlegi munkáltatódat? Vagy mit vársz ettől a kérdéstől?
2018. szept. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
46%
Szerintem 1 év az nem annyira hosszú idő, nagyon sokan több évig próbálkoznak mire összejön. Vagy nem szabadott volna otthagyni az előző munkahelyet, vagy még azelőtt váltani, hogy próbálkoztok. Bármikor összejöhet a baba, ha nem védekeztek, arra nem szabad alapozni, hogy mert eddig nem sikerült. Sajnos elküldhetnek, sőt valószínűleg el is fognak, ha kiderül, hogy terhes vagy.
2018. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Qwert2 válasza:
Mindegy,hogy határozott vagy határozatlan idejű a szerződés amíg Te táppénzen vagy és otthon vagy a babával nem küldhetnek el mivel szabályba van foglalva,hogy terhes anyukát nem küldhetnek el,viszont amint ez az állapot,tehát vagy a terhesség végével vagy a gyermek 2éves korával megszűnőleg felmondhatnak neked azonnali hatállyal,nem voltam még terhes,de én is néztem már ennek utána,nem rúghatnak ki ameddig táppénzen van és terhes vagy.Remélem tudtsm ezzel valamit segítteni :-)
2018. okt. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
100%

Próbaidő alatt bármikor kirúghatják sajnos, illetve ezt találtam:

Amennyiben a nő terhessége, gyermekgondozás miatti távolléte alatt a határozott időtartam eltelik, a munkaviszonya automatikusan, külön írásos megszüntető jognyilatkozat nélkül megszűnik.

2018. okt. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!