Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Most mi van a C/Szintia névvel?

Most mi van a C/Szintia névvel?

Figyelt kérdés

Láttam sok veszekedést már arról hogy ezt most hogy írják és hogy ejtik.Vannak akik aztmondják hogy ez a fontetikus(vagy hogy kellírni,nem tudom) hogy ahogy írják úgy ejtik.De vannak akik (legtöbb esetben a Cintia névvel rendelkezők) hogy lehet Cvel írni Sz-el ejteni.


Egyiknap a tesi tanárom megkérdezte (mivel új) hogy már megakarta kérdezni hogy C-vel írom és Sz-el ejtem e,én meg mondtam hogy igen.És mondta hogy ő úgyhallotta hogy elvileg eltörölték ezt,hogy C-vel írhatják és Sz-el ejthetik.



Nem tudom ki hogy érvel.Viszont mint mondtam,Cintia vagyok,Cvel írom,Sz-el ejtem.Születésem óta így hívnak és így írják a nevem.A tanárok,rokonok,már emberek,osztálytársak, senki nem kötött bele ebbe.



Szóval ,értem én hogy törvénybe van léptetve pár dolog,de ha egy gyereknek ezt tanítják akkor jó lenne ha más is elfogadná.



2018. szept. 22. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:
89%
Ezért kellene magyar nevet adni.
2018. szept. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

24. §

(4) Anyakönyvezni a szülők által meghatározott sorrendben legfeljebb két, a gyermek nemének megfelelő utónevet lehet a Magyar Tudományos Akadémia által összeállított utónévjegyzékből.*¹

(5) Amennyiben a szülők által választott utónév nem szerepel az utónévjegyzékben, a Magyar Tudományos Akadémia nyilatkozik a kért utónév anyakönyvezhetőségéről.

2002. évi XLV. Törvény az anyakönyvekről, a házasságkötési eljárásról és a névviselésről szóló 1982. évi 17. törvényerejű rendelet módosításáról


*¹ Az MTA Nyelvtudományi Intézete által anyakönyvi bejegyzésre alkalmasnak minősített utónevek jegyzéke itt található: [link]

Ebben, adható női névként szerepel a Cintia is, és a Szintia is.

A jegyzék szerint a Cintia görög mitológiai név, azt jelenti, hogy Künthosz (latinosan: Cynthus) hegyén született. Nem sz-szel kezdődik a kiejtés. És itt meghallgatható a Cynthia név kiejtése két angol anyanyelvű személytől (egy nő és egy férfi): [link] C-vel mondják.

A jegyzékben szereplő Szintia név való azoknak, akik sz-szel kívánják használni, ejteni. Hogy miért alakult úgy, hogy a neved sz-szel ejtik, nem tudom.


Vannak elterjedten rosszul ejtett szavak. Például, van több latin szó is, amiben az s-betűt a magyarok többsége sz-nek mondja, pedig, helyesen, s-nek kell mondani. Ahogyan, szintén latin szavakban, sokan k-nak ejtik, amit c-nek írnak és c-nek is kell ejteni.

2018. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó szuperül leírta.

Egyeseknek a külföldies nevek tetszenek, mai napig sokan külföldi írásmóddal próbálkoznak neveket engedélyeztetni (persze hiába). Szerintem régebben ez az alak terjedt el írásban jobban, de a külföldi filmek hatására az ejtésben inkább azt követték.

Úgyhogy hivatalosan a Cintiát C-vel, a Szintiát Sz-szel ejtjük. De Szintiával még sosem találkoztam, de olyan Cintiával se aki C-vel ejtette volna, így az emberek többsége rögtön tudja mi a helyzet.

De pl. a Richárdot is a többség CH-val írja pedig semmi funkciója ennek a c-nek már.

2018. szept. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én kettő Cintiát ismerek , mindkettő C-vel írja, Sz-szel ejti. Egyébként Sz-szel még magyarosabb lett a forma; szóval már újabban úgy is írják. Pl nekem van egy olyan ismerősöm, aki Yvett, és így írja pont, ahogy leírtam. Meg pl egyik volt osztálytársam anyja egyszer küldött levelet a többi szülőnek, ő pl Adrienne --tehát van a neve végén egy plusz E-betű, amit nem szokott ejteni.
2018. szept. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

*Egyébként sz-szel kecsesebben néz ki a Szintia, nekem úgy

jobban tetszik, de C-vel is jó.


Szóval most eközül a két forma közül választhatsz:) Egyébként olyan is volt, hogy valaki tudta, hogy az illető Lóri, de valami hivatalos dolgot akart neki címezni, és akkor még leellenőrizte, hogy Lóránt, vagy Loránd:)

2018. szept. 24. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!