Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az E-bayről rendelt csomagot...

Zephos kérdése:

Az E-bayről rendelt csomagot tényleg vissza viszi a posta?

Figyelt kérdés

Vettem egy kis, asztali akváriumot E-bayről, de túl későn jöttem rá hogy ez bizony túl kicsi még egyetlen egy halnak is.

Amikor vissza akartam mondani a rendelést azt írták hogy már szállítják, és majd csak akkor elérhető a visszatérítés opció ha visszakerült hozzájuk a termék.


A posta küldött egy értesítőt, hogy megérkezett a csomagom. Az értesítőről idéznék egy kicsit:


"A küldemény átvehető az értesítés keltét követő munkanaptól számított 10 munkanapon belül. A határidőn belül át nem vett küldeményt a feladónak 'nem kereste' jelzéssel visszaküldjük."


A feladónak csak simán 'KULFOLD' van írva. Lehetséges, hogy így visszaszállítják? Így lenne a legjobb igazából, mert nem kellene semmivel bajlódnom, szimplán csak várnom.


A válaszokat előre is köszönöm!



2018. szept. 22. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Persze.Nem őrizgetik a postán a végtelenségig! Annyi a dolgod hogy nem csinálsz semmit. 10 munkanap után visszamegy a feladónak.
2018. szept. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A posta sose fogja visszaküldeni külföldre.Az értesítőn azért szerepel az, mert a belföldi levelet is azon az értesítőn írják meg. Ha nem veszed át, visszaküldik az OLK-ba, ott őrizgetik pár évig, majd kibontogatják, és eladják.

Ha te meggondolod magad 2 hónap múlva, az OLK-ból visszakérheted.

Csak belföldi levelet küldenek vissza a címzettnek.

2018. szept. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"Ha nem veszed át, visszaküldik az OLK-ba, ott őrizgetik pár évig, majd kibontogatják, és eladják."


Na ne viccelj már??? Azokkal a küldeményekkel járnak el így, amin nincs feladó. Mert azokat nem lehet visszakézbesíteni.

Eladják a külföldi levelek tartalmát??? Tehát ha küld nekem a külföldi rokonom egy órát amin rossz a cím akkor azt egy év után értékesítik, ahelyett, hogy visszaküldenék a rokonomnak?? Ugye viccelsz???

Vagy csak a kínai csomagokkal járnak el így? Szép kis nemzetközi botrány lenne belőle.


Maradjunk annyiban, hogy visszaküldik a feladónak

2018. szept. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!